Onu elde etmenin on yolu

0
194

Uzun zamandır ona aşıksın ama bir türlü muhabbete giremiyorsun. Hadi, başkasına yar olmadan harekete geç bakalım. İşte adım adım yapman gerekenler…

1- Gülümse: Hoşlandığın kişinin dikkati çekebilmenin en iyi yolu ona bakıp, tatlı tatlı gülümsemektir. Tabii bunu herkesin dikkatini çekecek şekilde yapmamalısın. Ders aralarında, sokakta veya koridorda karşılaştığın her anı değerlendirmen gerektiğini unutma. İstersen, “merhaba” diyerek sohbet ortamı da yaratabilirsin.

2- Rahat ol: Eğer selam verdikten sonra, sohbetin devamını getiremiyorsan sakın bunun için çalışma, yoksa saçmalamaya başladığında komik olabilirisin. Kendini rahat ve güzel hissettiğin bir gün, uygun bir anda (mesela kafeteryada çay sırası beklerken) yanına yaklaşıp, havadan sudan konuşabilirsin.

Karşı cinsi elde etmenin yolları3- Dinlemeyi öğren: Herkes anlattığı şey önemsiz bile olsa, dinlenilmekten keyif alır. Eğer onun ilgisini hala çekemediysen, arkadaş toplantılarında anlattıklarını can kulağıyla dinle ve konuyla ilgili sorular sorarak, seni fark etmesini sağla!

4- Vücut dilini doğru kullan: Ağzından çıkan kelimelerin hiç mi hiç önemi yok! Vücut dilin, senin “aslında” ne düşündüğünü ve ne hissettiğini açıkça ortaya koyar. Konuşurken vücudun ona dönük olursa ilgini anlaması hiç de zor olmayacak, dolayısıyla sana eninde sonunda karşılık verecektir.

5- Ortak yönlerinizi keşfet: Onu henüz tanımıyor olabilirsin ama ortak arkadaşlarınız ne güne duruyor? Hemen harekete geç ve fazla çaktırmadan zevkleriyle ilgili küçük tüyolar kapmaya bak. Eninde sonunda bir araya geldiğinizde, bu tüyoların çok işine yarayacağından emin olabilirsin.

Karşı Cinsi Etkilemenin Yolları 6- Tesadüfler yarat: Eğer onunla karşılaşman okulların kapanmasıyla birlikte imkansız hale gelmişse, takıldığı mekanlarda iz sürüp, onunla tesadüfen karşılaşmış izlenimi verebilirsin. Tabii olayı abartma ki, fazla üstüne düştüğünü sanıp, hemen havaya girmesin.

7- Bakımını ihmal etme: Kız ya da erkek fark etmez, çoğunluk sevgilisi olacak kişinin herkes tarafından beğenilip, taktir edilen biri olmasını ister. Bu nedenle her an bakımlı olmaya özen göster. Saç ve cilt bakımını ihmal etme. En önemlisi, eğer sivilcelerin varsa, mutlaka çaresine bak.

8- Kıyafete para harca: Tabii bu seni zor durumda bırakacak gibi olmasın. Harçlığının küçük bir bölümüyle de ucuz butiklerden harika şeyler alabilirsin. Yeter ki, bu yerlere sevkıyatın yapıldığı günleri takip et veya outlet’lere takıl!

Karşı cinsi elde etmenin yolları9- Nazik ol: Arkadaşların arasında istediğini yapabilirsin ama hoşlandığın kişi varken, biraz daha kontrollü davranmanda fayda var. Ne de olsa ilk izlenim her şeyden önemli!

10- Yakın temasa gir: Aynı ortamda ondan kaçan birini oynarsan, hiçbir zaman farkına varmaz. Ondan hoşlandığını belli belirsiz dokunuşlarla belli etmelisin. Sana karşılık veriyorsa, en azından kendini geri çekmiyorsa, sana karşı boş değil demektir.

Yorumla