Mutlu evliliğin sırları

0
98

Mutlu bir evlilik için “Günümüzün modern toplumlarında evlilikler işlerden arta kalan zamanlarda idare edildiği için sorunlar yaşanıyor. Bu nedenle evliliğinize de işinize ayırdığınız kadar zaman ayırın.

Mutlu bir evlilik için İlişkinizi canlı tutmak için eşinizle baş başa zaman geçirin.

Mutlu bir evlilik için Eşinizle ‘çocuklar nereye gidecek, ne yapacak’ gibi konular dışında duygu ve düşüncelerinizi de konuşmalısınız.

Mutlu bir evlilik için Ev ve aile ortamı dışında hobilerinizi geliştirebileceğiniz ya da gönüllü olarak çalışabileceğiniz alanlarla ilgilenin. Bunları da eşinizle paylaşın. Araştırmalar, evin dışında farklı bir alana odaklanan çiftlerin daha sağlıklı bir evlilik yürütebildiğini gösteriyor.

Mutlu bir evlilik için Cinsel isteğin azalması son yıllarda çiftlerin yaşadığı sorunların başında geliyor. İlk çocuk gelinceye kadar bir sorun olmuyor ama sonrasında şikayetler başlıyor. Hem bebek hem de iş yaşamı çiftleri yorgun düşürüyor. Bu nedenle çiftler yaptıkları her şeyi sürekli değerlendirmemeli ve birbirlerine zaman ayırmalıdırlar. Bunun için de eşler kendi ilişkileri için her hafta düzenli olarak uygulayabilecekleri bir program yapmalıdırlar.

Mutlu evlilikler için Çiftler çok yorgun ya da endişeli olduklarında cinsel yaşamları olumsuz etkilenir. Dolayısıyla planladıkları program çok yorgun ya da endişeli oldukları bir dönem için düşünülmemelidir.

Mutlu evliliğin sırları Hiçbir zaman ikiniz de aynı anda sinirlenmeyin.

Mutlu bir evlilik için Giysi, parfüm vs. almak konusunda kendiniz ve eşiniz arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız eşinizi tercih edin.

Mutlu evliliğin sırları Eleştirileriniz varsa onu sevdiğinizi hissettirerek söyleyin.

Mutlu evliliğin sırları Geçmişteki hatalarını gündeme getirmeyin.

Mutlu bir evlilik için Gününüzü eşinize hoş bir söz söylemeden bitirmeyin.

Mutlu bir evlilik için Birbirinizi karşılarken şefkat ve sevgiyle sarılın.

Mutlu bir evlilik için Sorunlarınızı çözmeden günü bitirmeyin. Hata yaptığınızda eşinizle konuşun ve özür dileyin.

Yorumla