Evliliği aceleye getirmeyin

0
115

Evlilik aceleye gelmez
GELECEKLE ilgili hayaller kurmaktan vazgeçin. Evlenmeden önce mutlaka bekarlığın tadını çıkarmalısınız. Yoksa bir gün, rüyadan uyanmışçasına, bekarlık günlerinizi mumla arayabilirsiniz.

YALNIZ YAŞAYIN: Yalnız yaşamak müthiş zevkli bir şeydir. Yalnız yaşamak eve istediğiniz kişiyle beraber gelmek, kendi başınıza yaşamınızı idare etmek, ara sıra bozulan bir tuvaleti veya bir lavaboyu tamir etmeyi bilmektir ve bunlar hayatın tuzu biberidir. Unutmayın, gerçek olgunlaşma yalnız yaşamakla gerçekleşebilir.

KAFANIZI NETLEŞTİRİN: Geçmişteki fobiniz ne olursa olsun, ondan kurtulmadan evlilik hayatına adım atmayın. Bazı olaylara karşı olan korkunuz, sizi iyi bir ilişkiden uzak tutar. Eski yaralarınızdan mutlaka kurtulmalı ve gönlünüzde yeni, bembeyaz bir sayfa açmalısınız.

BORÇLARINIZI ÖDEYİN: Yaptığınız harcamalarda başkalarına güvenmekten vazgeçmelisiniz. Elinize ne zaman ekstra para geçerse, alışverişe koşmak yerine, borçlarınızı kapatmaya çalışın. Ciddi bir ilişki yaşıyorsanız, onun kredi kartı borcu olup olmadığını da öğrenmelisiniz.

TATİLE ÇIKIN: Sevdiğiniz kızları toplayıp, internetten herkese uygun fiyatları bulun ve arabanıza atladığınız gibi, tatile çıkın. Bekar olmanın en muhteşem yanlarından biri kimsenin programına bağlı kalmadan, keyfiniz istediği zaman kaçamaklar yapabilmektir.

Acele evlenmenin sakıncaları

ŞIMARIN: Kalıplardan vazgeçin artık. Bekarlık bir lükstür. Erkeğinizin sizi şımartmasını istediğiniz şekilde şımartın kendinizi. Kendinize çiçek alın, mum ışığında akşam yemeğinizi yiyin, güzellik salonuna gidin.

Acele evlenmenin sakıncaları YATIRIM YAPIN: Mobilya veya pahalı bir mücevher, ne olursa olsun, bir şey satın alın. Evliyken, parasal kararlar birlikte alınacağından, maddi özgürlüğünüzün tadını çıkartın.

YEMEK YAPMAYI ÖĞRENİN: Bu, ilişkinizin ilk evresinde erkeğinizi mest edeceği gibi, daha sonra evinizde vereceğiniz partiler için de yararlı olacaktır. Hem de yemek pişirmek seksi ve zevklidir. Basit yemeklerle uğraşmayın. Başarılı bir et yemeği pişirmeyi ve değişik salatalar öğrenin.

Yorumla