Birbirinden ilginç icatlar

0
530

İlginç İcatlar: Bilimin Geldiği Son Nokta…Kimin işine yaracak bunlar demeyin. Bilimadamları insanlık için tasarrufa yönelik yeni icatlar yapmaya devam ediyor.

İlginç buluşlar Yeni çıkacak bu yüzükler sayesinde, doğum günlerini, evlilik yıldönümlerini unutmayacaksınız. Son 24 saat içinde her saat, parmağınızı 10 saniye boyunca 120 dereceye kadar ısıtıyor.

İlginç icatlar Suyun basıncı ile çalışan, pil veya elektirik gerektirmeyen ışıklı duş başlıkları…Suyun basıncı ile çalışan bu ışıklı duş başlıkları, suyun sıcaklığına göre renklerini değiştiriyorlar.

İlginç buluşlar Geçebileceğiniz şekilde açılabilen otomatik kapılar..Yatay çubukların uçlarında bulunan sensörler sayesinde çubuklar geçeceğiniz kadar açılıp, ısı yalıtımında yüksek başarı sağlıyorlar.

İlginç icatlar Dünyada ve Türkiye’de bir ilk.. Fotoselli Taharet Musluğu! Elinizi her uzatışta 10 saniye süreyle su verir ve otomatik kapanır.Maksimum hijyeni,su tasarrufu ve sağlamlık.4 adet AAA kalem pille 1 yıldan fazla çalışır.

İlginç buluşlar Hijyen günümüzün sorunu. Bir kullanımlık ve hijyenik şartları yerine getiren ürünler revaçta..Ve işte tek kullanımlık sabun.. 18 metre boyunca mükemmel temizlik. 3-4 cm koparın ve kullanmaya başlayın. Bitkisel bazlı rulo, kullan at sabun.

İlginç icatlar Ev kadınlarının büyük yardımcısı olmaya aday bir icat.. Yemeklerin lezzeti artacak.. Kesme tahtası üzerinde doğradığınız malzemenin ağırlığını görebiliyorsunuz.

İlginç buluşlar Bu elbise tam 444 adet elektronik devreler ihtiva eden plaketten yapılmış. Gün boyu güneş ışığı ile şarj olan elbise, geceleyin ise değişik renk ve şekillerde ışımaya başlıyor. Üstelik bu ışık oyunları bir bilgisayarla değiştiriliyor.

İlginç buluşlar Güzel bayan nefes aldıkça, pervane dönüp elektrik üretiyor ve şiddetine göre led parlıyor.

İlginç buluşlar masa pc…
bu bilgisayar ne masaüstü ne laptop.gördüğünüz üzere masanın ta kendisi bilgisayar olmuş.usb girişleri cd-rom masanın yan tarafında bulunuyor.çok şık bir dizayna sahip.özellikle ofis çalışanlarına çok uygun olabilir…

İlginç icatlar yumurtalık…
artık yumurtanız 3 asker tarafından korunacak.bu ilginç tasarım soframızı biraz daha ilginç kılacak…

İlginç buluşlar laptop taşıyıcı…
laptop çantasını çok hantal buluyorsanız ve taşımak size zor geliyorsa bu askılı sistem sizin için daha kullanışlı olabilir,ancak uzun yol için tavsiye etmiyorum,yalnızca taşıma amaçlı kullanılabilir,koruyucu özelliği yok…

İlginç icatlar darbesever alarm…
sabah en cok kızdıgımız şey alarm sesidir ve o alarmı kırasımız gelir. işte bu top şeklindeki alarmı susturmanız için ona vurmanız gerekiyor.yani arayıp da bulamadıgımız bir icat diyebilirim…

İlginç buluşlarrenk okuyucu…
Özellikle kör insanlar düşünülerek tasarlanmış bu ürün sayesinde kumaşların renklerini sesli olarak duyabiliyorsunuz. Önünde bir fener ve kamera olan cihaz, renklerin parlaklıklarını, doygunluğunu ve tonunu okuyarak arkasındaki hoparlörden söylüyor…

İlginç icatlar çift ağızlı sürahi…
bu sürahi ile iki bardağı aynı anda doldurabilir ve zamandan kazanabilrsiniz,servis yapan biriyseniz bunu işinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz…

İlginç buluşlar ölçülü kemer…
özellikle hanımlar anında kaç beden olduklarını görebilecekler,fakat onlarla birlikte başkaları da bunu görecek,kendine güvenen takabilir,anlık ölçüm isteyenler,bir dilim pastadan sonra kendini şişman hissedenler anında kontrol bu kemerde…

İlginç icatlar kahve ve kurabiye…
özellikle çalışanlar için büyük bir kolaylık sağlayacak bir tasarım hatta ikram servislerinin vazgeçilmezi olabilir.kahvenin yanında kurabiye vermek için bu bardağı kullanabilirsiniz.bardağın alt kısmı kurabiye için ayrılmış,istediğiniz zaman çıkarıp yeme imakanına sahip olacaksınız…

İlginç buluşlardişlek bardaklar…
şaka yapmak için kullanılabilecek bir bardak,ancak çok beğendiğiniz bir kıza veya erkeğe bu bardaktan bir şey içirmeyin, hayran olduğunuz kişiye bakış açınız değişir,hayalleriniz oracıkta son buluverir…

İlginç buluşlar Parlayan golf topu
24 saat golf oynamak isteyenler için, gece bile kendini belli eden kusursuz bir buluş.

İlginç icatlar Ses geçirmeyen pencereler
Bu camlar standart camlara göre hem ısıyı daha iyi koruyor ve sesi daha az geçiriyor. Sesin gelmesinin nedeni camın ince olmasından çok, titreyen bir yapıya sahip olması. Sesi durdurmanın yolu, araştırmacılara göre, titreşimi önlemek. Bunun için yapılan bir çalışmada camın esnek olması sağlanmış. Eklenmiş özel parçalar sayesinde cam esneyerek titreşimi, yani sesi önlüyor. Bu parçaların transparanlaştırılması için çalışmalar devam ediyor ve görünen o ki 5 yıl içinde satışa çıkabilecek.

İlginç buluşlar Kaydıraklı bina
Biraz yaratıcılık, biraz teknoloji… Evinden çıkarken en çok eğlenen kişi, herhalde bu evde oturan şanslı kişi olmalı.

İlginç icatlar Gizli elektrik prizi
Gizli olan aslında priz değil, prizin içine sakladıklarınız. Priz görünümündeki bu saklama alanı, değerli eşyaları gizlemek için ideal bir çözüm.

İlginç buluşlar Katlanabilir mangal
Mangal keyfinden vazgeçemeyenler, ancak mangalın yer kaplamasından rahatsız olanlar… Bu ilginç buluş tam size göre. Mangalın keyfini sürdükten sonra rahatça katlayın ve bir kenara yaslayın.

İlginç icatlar VeinViewer – Damar bulucu
Bazı insanlara iğne yapmak hiç kolay değil, zira damarları bulmak çok zaor olabiliyor. Ancak bu ilginç buluş sayesinde en inatçı damarlar bile kaçacak yer bulamayacak.

İlginç buluşlar Kıyafetleri giymeden deneyin
New York’taki Bloomingdales mağazasında yeni bir teknoloji test ediliyor. Müşteriler aynanın önüne geçip istedikleri giysinin üzerlerinde nasıl durduğunu görebiliyor. Kıyafet denemeyi bir ölçüde hızlandıracak olan bu uygulama, 3 boyutlu kıyafet görsellerini ayna benzeri bir ekrana yansıtıyor, karşısına geçenler kıyafeti giymiş gibi kendilerini görüntüleyebiliyor.

İlginç icatlar Telefon açan bitkiler
NYU Üniversitesi’nin bu özel çalışması, bitkilerin sahiplerini aramasına izin veriyor. Bitkiniz susuz kaldığında, bunu belirlenmiş bir numarayı arayarak haber veriyor. Belirlenmiş ses dosyası size dinletiliyor ve gelişmelerden haberiniz oluyor. Aslında çok basit olabilecek bu fikir, canlı ama konuşamayan bitkileri anlamak için oldukça enteresan bir yöntem.

İlginç buluşlar Kurşun geçirmeyen ceket
Kurşun geçirmez ceket dendiğinde akla hep polislerin giydiği kalın kıyafetler gelir. Fakat görünüşe göre artık bu kadar kaba ve hantal şeylere gerek yok. Bir çok bilim-kurgu filmi de gelişmelerin bu şekilde olacağını herhalde düşünemezdi. Bu ceket kurşun geçirmiyor, bıçaklanmayı önlüyor ve sadece 3 kilo.

İlginç icatlar Koltuklu alışveriş sepeti
İşten çıktınız ve çok yorgunsunuz… Ama süpermarkete gidip alışveriş yapmanız gerekli. Yapmanız gereken tek şey, bu alışveriş sepetinden edinmek. Neden mi? Resimde de görüldüğü gibi yorulduğunuzda oturup dinlenebiliyorsunuz… Tembel alışveriş severler için ideal bir icat.

İlginç buluşlar Kendini temizleyen kıyafetler
Amerikan ordusu için geliştirilmiş… Haftalarca yıkamanıza gerek olmayan özel bir kumaş… Sadece askerler için değil, bekarlar için de çok iyi bir haber.

İlginç icatlar Sihirli mum
Japonlar her şeyin teknolojisini geliştire dursun, bizler uzaktan da olsa takip etmekten ve hayret etmekten geri kalmıyoruz. Şimdi de LCD mum geliştirmişler. Yapmanız gereken sıradan bir mum yakmakla aynı, tabii ki özel bir kibrit kullanmak şartıyla…

İlginç buluşlar Uykuyu algılayan otomobil
Mercedez Benz, sürücünün uykusunu algılayan otomobiller üretmeyi planlıyor. Geliştirme aşamasındaki bu icat uykuyu algılayınca ne oluyor dersiniz? Tabii ki uyandırılıyorsunuz…

İlginç icatlar Kadınlar için koruma ceketi
Bayanları saldırılardan korumak için tasarlanmış bir ceket… Hemen elin altındaki kumandayla yönetilen bu ceket, kendisini tutana elektrik şoku veriyor. Giyene ise doğal olarak bir şey olmuyor.

İlginç buluşlar Isıtmalı pantolon
Sizi bilmiyoruz ama kış aylarında birçok insanı sıkıntıya sokan detaylardan biri sabah sıcak yataktan çıkıp buz gibi pantolonu giymek. Bu pantolonda bacaklarınızı ve ellerinizi koruyan ısıtıcılar var. Uzaktan kontrol edebildiğiniz ısı kontrol kumandası işi daha da kolaylaştırmış.

İlginç icatlar Büyüyen ayakkabılar
Çocukların ayaklarının ne kadar hızlı büyüdüğü malum… Ne kadar sık ayakkabı almak gerektiği de. Inchworm isimli bir ayakkabı şirketi, 3 numarayı aynı anda kapsayan bir ayakkabı geliştirmiş. Böylece birkaç ayda bir yeni ayakkabı alma derdinden kurtulmuş olacaksınız.

İlginç buluşlar Tekerlekli sandalye kullananlar için otomobil
Tekerlekli sandalye kullanan insanların arabaya tek başlarına binmesi çok zordur. Kendilerini sandalyeden kaldırarak yan tarafa atmaları gerekir. Bu otomobil tam da bu iş için geliştirilmiş: Pratik bir araç gibi görünüyor. Üstelik sevimli de…

İlginç icatlar Serinleme zamanı
USB ile elimizi ve ayağımızı sıcak tutan eldiven ve terlikler, kahvemizi ısıtan kupalardan sonra, işte yaklaşan yaz aylarında gerekli olan bir ürün daha. Bu fanlı gömlek , USB’den aldığı güçle fanı çalıştırıp sizi serinletiyor. Eğer “benim USB kablosunu takacak bir yerim yok, ben bunu yolda yürürken nasıl kullanacağım” diyorsanız, o zaman dört adet kalem pil işinize yarayabilir. Tek sorun, çıkan ses ve gömleğinizin biraz kabarık durması olacaktır.

İlginç buluşlar Isıtıcılı dağ giysisi
3 seviyeli bir ısıtma sunan bu giysi sayesinde, soğuk artık problem değil. Pille çalışan bu kıyafetin fiyatı biraz tuzlu ama (600 Dolar) ileride soğuğu o kadar da dert etmeyeceğimize iyi bir işaret. Eğer 5 kat giyinirim demiyorsanız, iyi bir alternatif olduğu kesin.

İlginç icatlar Anahtarı unutma derdine son
Anahtarımı unuttum ya da kapıyı açmak için gereken şifre neydi derdine son! Sadece parmağınızı göstererek kapınızı açabileceksiniz. Film sahneleri gerçek oldu diyebiliriz. Üstelik 25 tane ayrı parmak izi için hafızası var. Yanılgı ihtimali ise milyonda bir. Fikir çok yeni olmasa da teknoloji oldukça başarılı…

İlginç buluşlar Aç ağzını, uçak geliyor
Pek teknolojik bir buluş değil, ama yaratıcı olduğu kesin… Çocukları uçak geliyor diye kandırıp yemek yedirmeye çalışanların sayısı hiç de az değildir. Kaç tane çocuk bu numaraya kanıyor bilinmez ama bu ilginç çözümün daha inandırıcı olduğuna hiç şüphe yok.

Yorumla