Evde yapabileceğiniz 5 göbek eritme egzersizi

0
178

Göbeğinizdeki yağları eritmek için evde sadece birkaç dakika içinde yapabileceğiniz 5 egzersiz ile tanışmaya ne dersiniz?

Özellikle göbekte yağlanma birçoğumuzu mutsuz eden bir meseledir. Elbette ki beslenme düzeninde yapılacak bazı değişiklikler bunu oldukça etkileyecek olsa da, spor rutininize birkaç hareket katmak da son derece etkili olacaktır. Evde kolayca yapabileceğiniz bu 5 göbek eriten egzersiz ile hayalinizdeki bedene kısa bir sürede kavuşmayı deneyebilirsiniz!

Squat ve dizler yukarı
Göbek Eritme EgzersizleriEğer göbek yağlanması şikayetiniz varsa evde sporunuza bu egzersiz ile başlayın. Ayaklarınız kalçanızın hizasında olacak şekilde, ayakta durun. Kalçanızı geriye iterek squat pozisyonunda çömelin. Kollarınızı başınızın arkasına alın. Ardından ayağa kalkın, sol ayağınızın üzerinde dengede kalacak şekilde sağ dizinizi sol omzunuza doğru çekin. Başa dönün ve aynı iki hareketi bi daha tekrarlayın. Bu 1 dakika boyunca uygulayın ve 3 set olarak tamamlayın.

Yana doğru sıçrama
Göbek Eritme EgzersizleriSırada göbek yağlarından kurtulmak için yapabileceğiniz bir diğer egzersiz var. Öncelikle ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak ayakta durun. Sol ayağınızdan denge sağlayacak şekilde sağ dizinizi yukarı çekin ve o esnada sol kolunuzu bilekten büküp yumruğunuz yüzünüze dönük olacak şekilde tutarak dirseğinizle dizinizi birleştirin. Ardından aynı hareketi diğer bacak ve dirseğinize uygulayın. Son olarak kollarınızı yana açın ve bacaklarınızı da iki yana açarak zıplayın. Bu hareketi 1 dakika boyunca uygulayın ve 3 set olarak yapın.

Plank ve diz çekme
Göbek Eritme Egzersizleriİşte karşınızda göbeği eritmek için neler yapılmalı sorusuna yanıt olacak bir egzersiz daha! Yoga ve pilatesten tanıdığınız plank pozisyonunu alın. Ellerinizin omuz genişliğinde açık olmasına ve ayaklarınızın birbirine yapışık pozisyonda olarak başlamaya özen gösterin. Ardından sol bacağınızı dizden kırın ve sağ dirseğinize değdirmeye çalışacak şekilde öne çekin. Aynı hareketi diğer bacağınıza uygulamak için hafif bir zıplama ile bacak değiştirin. Bu döngüyü 1 dakika boyunca uygulayın ve 3 set olarak tamamlayın.

180 derece squat zıplaması
Göbek Eritme EgzersizleriKadınların göbek yağını eritmek için yapabileceği en iyi egzersizlerden biri de budur. Ayaklarınız kalça hizanızda olacak şekilde ayakta durun. Kalçanızı geriye iterek squat pozisyonuna geçin. Yukarı doğru zıplayın ve vücudunuzun 180 derecelik bir eğime sahip olmasını sağlayın. Kollarınızı yanda tutarak dengenizi sağlayabilirsiniz. Bu hareketi bedeninizi bir sağa bir sola doğru yönlendirerek de yapabilir ve daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. 1 dakika boyunca döngüyü uygulayın ve 3 set halinde tamamlayın.

Ayakta bisiklet hareketi
Göbek Eritme EgzersizleriSon olarak göbek eritme egzersizleri arasında ayakta bisiklet var. Öncelikle ayaklarınız birbirine yapışık şekilde ayakta durun. Karnınızı iyice içinize çekin ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Sağ bacağınız ile dengeyi sağlayın ve sol bacağınızı ileriye doğru itin. Ayağınızın ileriyi göstermesine özen gösterin. Aynı hareketi diğer bacak ile yapın ve hızlı bir şekilde bu döngüyü 1 dakika boyunca uygulayın. 3 set halinde yaparak egzersizinizi tamamlayabilirsiniz.

Yorumla