Yurt dışında yaz tatili için en elit 8 yer

0
58

Dünya jet sosyetesiyle birlikte tatil yapmaya ne dersiniz? Yaz tatilini Monako, Şangay, Milano, Sardunya, Nice, Dubai gibi bir şehirde geçirmek isteyenler için yurt dışında yaz tatili yapabileceğiniz en elit 8 yer.

Barbados Adası
Dünyanın en lüks tatil mekanları arasında sayılan ve jet sosyetenin tercih ettiği Barbados, Kuzey ve Güney Amerika arasındaki Karayip takımadalarından biri. Çok sayıda özel mülkün de bulunduğu ada, özel kumsalları, şık otelleri ve restoranları ile dikkat çekiyor. Yılın çoğu döneminde denize girmek için uygun bir iklime sahip olan ada, usta bir ressamın elinden çıkmış gibi. Ünlülerin adaya özel uçakları ile geldiklerini söylersek, sizi nasıl bir adanın beklediğini anlayabilirsiniz.

Yurt Dışında Yaz Tatili

 

Miami
Eşsiz kumsalları ve birbirinden ilginç konaklama merkezleri ile dünyanın en önemli turizm bölgelerinden biri olarak kabul edilen Miami, yüksek gelir grubuna dahil kişilerin en uğrak yerlerinden biri. Doğal güzelliği ile de cezbedici bir yapıya sahip olan şehir Miami nehri etrafına kurulmuştur. Çılgın gece hayatı ile de bilinen bölgeye ulaşım da son derece kolay.

Yurt Dışında Yaz Tatili

 

Monaco
Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan ve Vatikan’ndan sonra dünyanın en küçük ikinci ülkesi olan Monaco da zenginlerin tatil için seçtiği mekanlardan. Fransa’nın Akdeniz sahillerinde yer alan bölge, gece hayatı, kumarhaneleri, yat limanı, prensesi, lüks malikane, arabaları ve zenginleri ile ünlüdür.

Yurt Dışında Yaz Tatili monaco

 

Maldivler
Hint Okyanusu’nun üzerinde bulunan ve 1.200 adadan oluşan tropikal bölge Maldivler, sunduğu coğrafi koşullar ve lüks yaşam tarzı ile en çok tercih edilen yerlerden biri. Otel ada konsepti ile dikkat çeken Maldivlerde hem tatil yapmak hem de huzur bulmak isteyenler için birebir. Zenginlerin uğrak yerlerinden biri olan bölgede bazı otellere ayakkabı ile girmek yasak.

Yurt Dışında Yaz Tatili maldivler

 

İbiza
Avrupa’nın hemen güneyindeki en renkli, eğlenceli ve ünlü turizm beldelerinden biri olan İbiza, özellikle deniz kıyısında yapılan partileri ile biliniyor. Hemen her sezon birçok zengin ve ünlü kişiyi ağırlayan İbiza çevresini saran 50’den fazla kumsala sahip. Dünyanın en popüler gece kulüplerine de ev sahipliği yapıyor.

Yurt Dışında Yaz Tatili

 

Dubai
Lüks hayat tarzının dünyada bir diğer adı olan Dubai, 5 yıldız ve üstü yaşam standardıyla zenginlere ev sahipliği yapıyor. Özellikle bu bölgede mülk edinen ve tatillerini burada geçiren çok sayıda ünlü ve zengin bulunuyor. Suni havuzlar ve kapalı kayak merkezleri gibi ekstrem örnekleri de bünyesinde barındıran Dubai ayrıca dünyanın en yüksek oteli unvanına sahip olan JW Marriott Marquis’e de sahip.

Yurt Dışında Yaz Tatili dubai

 

Las Vegas
Amerika’nın çöllerinde yükselen bir vaha gibi bir anda karşınıza çıkan ve dünyanın eğlence ve gece hayatı merkezi olarak kabul edilen Las Vegas, her yıl dünyanın birçok yerinden gelen zenginleri ağırlamaya devam ediyor. Avrupa ve Amerika’nın jet sosyetesini ağırlayan ve her biri ayrı konseptlerde inşa edilmiş otelleri ile renkli bir yapıya sahip olan şehir, birçok Hollywood filmine de ev sahipliği yapmıştır.

Yurt Dışında Yaz Tatili las vegas

 

Cannes
Her yıl düzenlenen film festivali ile ünlü akınına uğrayan ve Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden biri olarak kabul edilen Cannes, Fransız Rivierası’nda yer alır. Konaklama açısından oldukça pahalı olan ve lüks yaşam tarzını hemen hemen her yerde hissedebileceğiniz şehirde her an karşınıza bir ünlünün çıkma olasılığı oldukça fazla. Yıldızlar şehri Cannes sizi bekliyor.

Yurt Dışında Yaz Tatili

Yorumla