Genç kızların gözünden erkek davranışları

0
9

Bazı kötü alışkanlıkları erkekler bizzat kendileri yapınca hiç sorun olmuyor! Ama gel gelelim biz yapınca, durumu hiç de hoş karşılamıyorlar. Biz de meraklıydık sanki:)

Küfür etmek
      Erkeklerin sık sık ağızlarından küfür duymaya alışmışızdır. Çok uçuk küfürler olmadığı sürece, normal karşılayabiliyoruz. Zaten onlar da bunu öyle normal buluyorlar ki, yanımızda çekinmeden önlerine gelene saydırıyorlar. Onlara göre kızların yanında küfür etmekte bir sakınca yok.
Kızlar küfrederse: Sıkı küfürler savuran erkekler başta olmak üzere, erkeklerin neredeyse hepsi, küfür eden kızları sevmezler ve küfür etmeyi kızlara yakıştıramazlar. Hiçbir zaman etmemen tabii ki daha iyi, ama özellikle sevgilinin ya da hoşlandığın çocuğun yanında asla küfürlü konuşmaya kalkma.

Sigara içmek
      Özellikle ergenlik döneminde büyümenin kanıtı, eldeki sigaradır. Sigara içen bir erkeğin kendine güveni yerine gelir. Özellikle arkadaş çevresi içiyorsa, onun içmemesi gibi bir ihtimal söz konusu bile değildir. Teneffüs aralarında, okulun tuvaletlerinde öğretmenlere yakalanmadan içmek bile, onlar için bir gurur kaynağıdır.
Kızlar içerse: Tercih edenler olmakla birlikte, kızların içmelerinden rahatsız olan bir çoğunluk söz konusu. Özellikle de, kızların sokakta yürürken içmelerine çoğu erkek sinir olur. Erkekler kendileri sigara içseler ve buram buram koksalar bile, sigara kokan bir kıza hiç gelemezler. Özellikle de o içmiyor, sen içiyorsan… Bu, onu hiç de mutlu etmeyecektir.

Geğirmek
      Onlar için son derece doğal bir ses çıkarma şekli bu. Öyle ki, yemek, içmek, tuvalete gitmek kadar… Bunun için kınanabileceklerini pek de düşünmezler açıkçası. Belki tanıştığınız ilk günler buna biraz dikkat edebilirler. Ama hepsi bu kadar! Sonra, içinden geldiği gibi davranacaktır. Özellikle de, kankalarının yanında yaparlar. Onlar bizim gibi değiller anlayacağın. Kendi aralarındayken, bu işi yapmaktan utanmayı bırak, ayrıca zevk bile alırlar. Tabii bu, kibar erkeklerin olmadığı anlamına da gelmiyor.
Kızlar geğirirse: Kızlardan böyle bir davranış görmedikleri için biraz şaşırırlar. Yeni tanıştıkları bir kızın ulu orta geğirmesinden tabii ki hoşlanmazlar, ama ağızdan kaçmasını da elbette normal karşılarlar.

Gaz çıkarmak
      Sindirim sisteminin çalıştığının bir göstergesi ve tabii ki doğal bir şey. Ama çaktırmadan yapılırsa… Kızların önünde pek sık yapmasalar da, yapanları yok değildir hani. Kendi aralarında çok rahat yaptıkları bu hareketi, biraz da eğlenmek ve şımarmak adına yaparlar. Bazen birbirlerinden güç alarak, yanımızda da yaparlar. Ama keşke yapmasalar! Buluşmanın ilk gününde yapılmayacak bir şey olduğunun tabii ki farkındalar, ama birkaç ay sonra yanında yaparsa da şaşırma. Bu onlar için gurur kırıcı bir şey değil.
Kızlar gaz çıkarırsa: Aslında hiç yapmasan, karizman için inan daha iyi. Kendilerinin yaptığı bu davranışı, kızlara hiç yakıştıramazlar. Onlara göre güzel kızlar, özellikle de hoşlandıkları kızlar böyle şeyler yapmazlar.

Futbol
      Buna bir alışkanlık değil, bir hastalık demek daha doğru olacak. Onlar hayatlarının en önemli meselesi olarak, tuttukları takımın maçlarını görürler. Fanatik olmasalar, aslında bir hobilerinin olması güzel, ama abartıyorlar ya, bu hiç hoş olmuyor. Maçlara ayırdıkları zamanın yarısını bize, hayatlarına, derslerine ayırdıklarında her şeyin ne kadar güzel olabileceğinin farkında bile değiller:)
Kızlar izliyorsa: Buna çok memnun olurlar. Kızların hep futboldan uzak olmalarına alıştıkları için hoşlarına gider. Ama sen sen ol, gereksiz yerlerde, gereksiz yorumlar yapma ve maçın en heyecanlı dakikalarında “beni seviyor musun” diye bir soruyla karşısına çıkma.

Oyun oynama merakı
      Oyun tutkuları da ayrı bir hikaye. Bilgisayarın ya da PS’nin başına bir oturdular mı, 10 saat oynayabilirler. Bunu bir çeşit stres atma ya da deşarj olma yolu olarak görürler. Bu duruma sinir olan da yalnızca sevgilileri olmaz. Anne-babaları da durumdan son derece şikayetçidir!
Kızlar oynarsa: Onunla oynarsan sorun yok. Ama sen oynarken o bakmak zorunda kalırsa, bu durum hiç de hoşuna gitmeyecek, elinden oyuncağı alınmış bir çocuk gibi hissedecektir.

Kokulu yiyecekler yemek
      Buna özen göstereni yok demiyoruz, ama erkeklerin çoğu için buluşmaya gitmeden önce soğan, sarmısak, sucuk, salam gibi kokulu yiyecekler yemekte bir sakınca yok. Nasıl olsa dişlerini fırçalayıp bir de parfüm sıkınca koku moku almayacak! Gel gör ki, bunun böyle basit bir şey olmadığını onlara hatırlatmak öyle kolay da olmuyor. Ama açık sözlü olunmadığı sürece bunu yapmaya devam edeceklerini de unutmamak gerekiyor.
Kızlar yerse: “Sen soğan mı yedin?..” Senin gibi hiç kasmaz, söylerler. Özellikle de sevgiliyseniz, “Bir daha buluşmadan önce yeme olur mu” demek, onlar için hiç de zor olmaz.

Dedikodu yapmak
      Onların yapmadığı fikrine de nereden kapıldın? Kendi aralarında sadece futbol muhabbeti yaptıklarını, oyun oynadıklarını mı düşünüyorsun? Tabii ki onlar da dedikodu yapıyorlar. Hatta kızları da bol bol çekiştiriyorlar. Ama onlara sorarsan, asla dedikodu yapmazlar. Gel gör ki, işin aslı hiç de öyle değil! Bu sayede okuldaki kızlar ve yakışıklılar hakkında kim bilir neler biliyorlardır!
Kızlar yaparsa: Sevmediklerini söylerler, ama kızlara kulak misafiri olmaktan da geri kalmazlar. “Ne olmuş, kim demiş” diye sormalarından belli olur bu merakları. Kimileri bu işi kızlardan daha çok yapar hatta. Zaten erkeğin dedikoducusundan da korkmak gerek!

Çapkınlık
      Bir kız varken bir diğerine bakmak niye ki? Bunu tabii bizim anlamamız zor, ama onlara göre bu bir erkeklik göstergesi. Yaptıklarına, “Erkek adam yapar” kulpunu takarak çapkınlık olayını normal bir şey gibi gösterirler. Çapkın bir erkek, zaten bu yaptığını hiçbir zaman utanarak söylemez. Hatta gurur duyarak anlatır.
Kızlar yaparsa: Allah vermeye! Hakkında hiç de iyi konuşmazlar. Aldatan bir kadın toplumda hiç de hoş karşılanmaz. Hakkında kimse iyi düşünmez. Anlayacağın, bu durum kızlara yasak, erkeklere mubah! Neyse, biz zaten bunu yapacak karakterde kızlar değiliz!

Yorumla