Erkek giyiminin incelikleri

0
232

Erkeklerde vücuda göre giyim önerileri
Uzun boylular
Boyuna çizgili takımlar kullanılmamalı.
Kurvaze takımlar idealdir.
Sivri burunlu ayakkabılar giyilmemeli
Serbest giyim günlerinde pötikareli, tüvit ceketler kullanılabilir.
Gömlek yakaları sivri ve uzun olmamalı
Duble paçalı pantolonlar kullanılmalı
3’lü konbinler kullanılmalı.(Ceket, pantolon ayrı renklerde ve bunlara uyan bir gömlekle kullanılmalı)

Kısa boylular
Boyuna ince çizgili takımlar giyilmeli
Düz koyu renkler kullanılmalı
Ceketler bele oturmalı, kare omuzlar olmalı, ceketler ya 2 ya 3 düğme olmalı.
Uzun ceketler giyilmemeli
Boyuna ince çizgili gömlekler tercih edilmeli
Paçaları aşağı doğru daralan pantolonlar giyilmeli. Duble paça kullanılmamalı.

İri yapılı erkekler
Erkekler Giyinirken Nelere Dikkat EtmeliKoyu renkte takımlar ve boyuna çizgili takımlar tercih edilmeli
Kalın kumaşlardan yapılmış her türlü giysiden uzak durulmalı
İstendiği taktirde kemer yerine askı kullanılabilir.

Minyon yapılı erkekler
Genelde bele oturan kuplarda ceketler giyilmeli
Ceket kolları katiyen uzun olmamalı
Bol, dökümlü kazak ve gömleklerden uzak durulmalı
Pantolonların paçaları aşağı doğru daralarak inmeli
Gömlek yakaları ve manşetleri geniş olmamalı
Kravatta çok büyük desen kullanılmamalı

Stilinizi Geliştirmek İçin Öğütler
Erkeklere Özel Giyim Önerileri - Erkek İçin Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı Şıklığın altın kuralları trendleri takip etmek, siyah ayakkabıyı beyaz çorapla giymemek, her zaman formda olmak ve kendi kimliğinden uzaklaşmamak olarak sıralanıyor.

“Stilinizi Geliştirmek İçin Öğütler” başlığıyla hazırlanan Erkek Stil kavramında, moda uzmanı Adam di Stefano günümüz erkeğine tavsiyelerde bulundu. Modanın günümüz erkeğinin yakından takip ettiği bir kavram olduğunu ve artık erkeklerin de eşleri ve kız arkadaşları yanlarında olmadan giyim kuşam alışverişi yaptıklarını belirten Stefano, “Erkeklerin yaşamı üçe ayrılır; iş, özel hayat ve sosyal aktiviteler. Eğer şıklığınızla görenlerin dönüp ikinci kez bakmasını istiyorsanız bu rehberi takip edin” tavsiyesinde bulundu.

Bazı erkekler için kendi stilini oluşturmanın adeta “korkulu bir rüya” olduğunu anlatan Stefano, şu altın öğütlerde bulundu:
Uzmanları Dinleyin:
Erkek Giyiminde Önemli Noktalar Benim gördüğüm pek çok erkek alışverişe önce anneleri, sonra kız arkadaşları ya da eşleriyle çıkıyor. Eğer kendi stilinizi oluşturmak istiyorsanız uzmanları dinleyin. Dergileri veya bunun gibi erkeklere yönelik sitelerini okuyun. Ancak bunu yaparken de sadece spor yorumlarını ya da güzel yıldızların fotoğraflarına göz gezdirip bırakmayın, bunun gibi yazılardan görüş alın. Beyaz ve açık renk çorapları siyah ayakkabıyla giymeyin, kemerinizle ayakkabınız uyumlu olsun.

Trendleri Takip Edin:
Moda değişen bir kavramdır. Bir gün moda olan öbür yıl demode olur. Peki değişen trendleri nasıl takip edeceksiniz? Ünlü oyuncuların, futbolcuların kıyafetlerine bakın, neyin moda olduğunu anlarsınız. Ama tabii bunları kendi stilinize uydurun.

Eskiye Dönün:
Erkek Giyimi ve Giyim Önerileri Moda değişken olduğu kadar kendini tekrarlayan bir kavramdır. Önceki yıllarda moda olan ve unutulan kıyafetler bir süre sonra yeniden çıkar. Bir dönem moda olan, ama sonra unutulan pilot gözlüklerini hatırlar mısınız? Şimdi tekrar moda oldular ve onları yeniden çıkarmanın tam zamanı…

Gardrobunuzu yenilerken eskileri tamamen atmak kadar kötü bir düşünce daha olamaz. Logolu tişörtler, motosikletçi montları ve daha pek çok giysi, onlar yeniden moda olacaktır. Bunları son moda olanlarla kombinlemeniz çok iyi bir fikir…

Formda olun:
Moda sadece ne giydiğiniz değil nasıl giydiğinizdir. İki kişiyi gözünüzün önüne getirin; biri atletik ve formda; diğeri bira göbeği bulunan, düşük omuzlu ve tombul… Kıyafetlerin hangisine yakışacağı açık. Formda kalmak biraz diyetine dikkat etmek, biraz da her hafta spor salonunda birkaç saat geçirmekle mümkün. Hem daha sağlıklı olursunuz, hem de giydikleriniz yakışır.

Kendiniz Olun:
Bütün bu öğütlerin yanında en önemlisi kendiniz olun. Giysiler mankenlerin üzerinde güzel durur ama onlar sizin için yapıldı. Kendine güvenen bir erkeğin giydiği kıyafet de yakışır.

Yorumla