Evcil hayvanla seyahat…

0
85

Eğer evcil hayvanlarınız daha önce yolculuk yapmadıysa; saldırgan, huysuz ya da hiç beklemediğiniz kadar uysal olabilir. Minik dostların her an nasıl bir tavır sergileyecekleri pek belli olmaz. Siz önceden birkaç önlem alırsanız yolculuklarınız, daha keyfili ve sorunsuz geçecektir. Uçak yolculuklarında…

Yolculuğa çıkmadan önce minik dostlarınızın, aşı karnelerini, sağlık raporlarını ve kimliklerini yanınıza almayı unutmamanız gerekiyor. Bu konuda havayolu şirketlerinin çok ciddi kuralları olduğunu unutmayın! Uçak yolculuklarında her havayolu şirketinin kendine göre bir uygulaması var. Bazı havayolu şirketleri evcil hayvanlarınızı belli koşullar karşılığında uçuş kabinlerine alırken, bazı firmalar ise hayvanları kesinlikle uçağa kabul etmemektedir. Bu konuyla ilgili yolculuğa çıkmadan önce uçak firmanızla irtibata geçmeniz en doğru yol olacaktır.

Evcil Hayvanla Yolculuğa Çıkacaklara Uyarılar Otobüs yolculuklarında…
Evcil hayvanlarla seyahat için otobüs yolculukları çok fazla önerilmemektedir. Kısa mesafelerde bir yolculuk için tercih edebilirsiniz, ancak, uzun mesafeli yolculuklar hem sizin, hem de minik dostunuz için yorucu ve stresli bir yolculuk olacaktır.

Tren yolculuklarında…
Trenlerde nispeten otobüste yapacağınızdan daha rahat bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. En azından otobüs kadar yorucu olmayacaktır. Trenlerin kompartıman aralarında bulunan boşluklarda, arada sırada minik dostunuzu biraz hava aldırabilirsiniz.

Özel araba yolculuklarında…
Sizin ve minik dostunuz için en rahat yolculuk özel arabalarda yapılan yolculuklar olacaktır. Sıkıldığını hissettiğinizde, bir yerde mola verebilirsiniz, her hangi bir ihtiyacı olduğunda durup bunu giderebilirsiniz. Özellikle köpekler araba yolculuklarını çok severler. Camları açıp, rüzgara karşı yolculuk yapmaktan büyük bir keyif alırlar.

Evcil Hayvanla SeyahatBunlara dikkat…
• Yolculuğa çıkmadan önce veterinere gidin. Minik dostunuzun aşılarının tam olduğunu kontrol ettirin. Yolculuk yapmasında herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenin, zorlu ve uzun bir yolculuk olacaksa, veterinerinizin kontrolü altında sakinleştirici bir ilaç kullanabilirsiniz.

• Evcil kedi ve köpeklerinizi özellikle yaz aylarında rahat bir yolculuk yapmaları için tüylerini kestirmeyi ihmal etmeyin.

• Veterinerinizin telefon numarasını yanınıza almayı unutmayın! Herhangi bir acil durumda açık bir veteriner bulamayabilirsiniz.

• Yolculuklarda evcil hayvanlarınızı taşımak için veterinerin öngördüğü ölçülerde taşıma kutuları ve kafeslerle yolculuğunuzu rahat geçirebilirsiniz. Ayrıca kafeslerin yol boyunca oynayıp vakit geçirebileceği bir oyuncakta koyabilirsiniz.

Kedi Köpekle Seyahate Çıkacaklara Uyarılar• Yolculuğa çıkmadan önce evcil hayvanlarınızın aşı karneleri ve sağlık raporlarını yanınıza almayı unutmayın.

• Minik dostlar yolculuk boyunca çok susayacakları için mümkün olduğunca su içirmeye çalışın.

• Güneşli havalarda minik dostunuz asla arabanın içinde kilitli bırakmayı, hayvanlar vücutlarının ısılarını insanlar kadar kolay dengeleyemeyebiliyorlar.

• Yolculuğun dışında olan bir diğer nokta ise, tatil için gideceğiniz otel ya da motelin evcil hayvan kabul edip etmediğini öğrenmeden yola çıkmayın.

Yorumla