Kız Kulesi

0
113

Binlerce yüzyıl öncesine ait efsanelerin mekânı, İstanbul’ un en önemli simgelerinden biri Kızkulesi, Hamoğlu Holding A.Ş.’nin gerçekleştirdiği restorasyondan sonra 2000 yılında ilk kez halkın ziyaretine açıldı. İstanbul’un en huzurlu nefesini içinize çekmek için kuşkusuz en doğru adres Kızkulesi… Gündüzleri gün batımı seyri keyfini yaşatan, geceleri ise boğazın karanlık sularının içinde paha biçilmez bir mücevher gibi ışıldayan Kızkulesi; anılarda yer etmesini istediğiniz unutulmaz anlarınızı seçkin mekânlarında konuk ediyor.

Kız Kulesi şimdilerde restoran ve kafeterya olarak Boğaz’ in derin sularında hizmet veriyor. Uzun restorasyon çalışmaları sonucu yenilenen tarihi mekan, eski görünümüne sadık kalınarak tüm sevenlerine kazandırıldı. Restore edilen tarihi mekân 5 kat ve 1 asma kattan oluşuyor. Akşamları giriş katı ve asma katta yer alan restorant’ta, her akşam Alakart mönü ve gruplar için zevkinize ve bütçenize göre tasarlanmış farklı mönü seçeneği ile Dünya mutfağının en leziz örnekleri sizlerin beğenisine sunuluyor. Ayrıca Kızkulesi, çarşamba, cuma ve cumartesi geceleri Grup Leandros’un en güzel aşk şarkıları eşliğinde konuklarını ağırlıyor. İstanbul’a hakim konumuyla benzeri olmayan bu yapı, hediyelik eşya bölümü, fotoğraf stüdyosu, cafe, bar ve restoranı ile günden geceye sizi ve değerli konuklarınızı ağırlamaya hazır.

Kız Kulesi Teras katındaki “ kuledebar ”; gitar tınıları eşliğinde içkilerini yudumlayıp sohbet etmek ya da romantizmin doruğuna varmak isteyen herkesi bekliyor. Gündüzleri ise bu bölümde bulunan jetonlu dürbünler ile İstanbul’u daha da yakından görme şansına sahip olabilirsiniz. Kızkulesi hafta içi her gün gündüz 12.30 -18.30 arası, hafta sonu 11.00 – 18.30 arası, akşamları ise 20.15 – 01.00 saatleri arası hizmet vermektedir. Set Mönü: 85 YTL, A la Carte 90 YTL – 120 YTL arasında olup 0216 342 47 47 no’ lu telefondan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

Adres: Salacak Üsküdar İstanbul
Telefon: 0 216 342 47 47

Yorumla