Dürüm yiyebileceğiniz en iyi mekanlar

0
103

Dürümün en iyisini yiyebileceğiniz 10 mekan
Kimsenin asla hayır diyemeyeceği lezzetlerin başında gelen dürümü hakkını veren yerlerde yemek önemli. İşte en iyi dürümü yiyebileceğiniz mekanlar…

Geleneksel lezzetler arasında hemen herkesin büyük bir zevkle yediği dürüm profesyonel ellerden çıkınca unutulmaz bir tat bırakıyor. İşte Türkiye’nin farklı noktalarından en iyi dürümü yiyebileceğiniz adresler…

En iyi dürüm mekanlarıDürümzade – İstanbul
5-6 masadan oluşan salaş bir konsepte sahip Dürümzade, dünyaca ünlü şef Anthony Bourdain’in onayı almış dürümcülerden. Buraya gelince bir dürümle tatmin olmanız mümkün değil!

En iyi dürüm mekanlarıAdana Dürümcüsü – Ankara
Ankara’da salaş bir mekânda hizmet veren Adana Dürümcüsü müdavimlerinden tam not alıyor. Öyle ki “Adana’da bu kadar lezzetlisini yemedim” diyenler bile var.

En iyi dürüm mekanlarıHasan Usta – Adana
Adana’nın en ünlü dürümcülerinin başında Hasan Usta geliyor. Ezmeleri de dürümleri kadar lezzetli olan Hasan Usta’nın İstanbul’da da şubesi bulunuyor.

En iyi dürüm mekanlarıAntepli Hasan Usta Dürüm Evi – İstanbul
Beyoğlu’nda işinin ehli dürümcülerden Antepli Hasan Usta, işi şansa bırakmak istemeyenlerin tercihi. Öyle ki lezzeti hiçbir zaman şaşırtmıyor.

En iyi dürüm mekanlarıDürümcü Emmi – İstanbul
İstanbul’da dürüm denilince ilk akla gelen yerlerden Dürümcü Emmi’de Adana, Urfa, tavuk şiş, çöp şiş ve kuzu şiş başta olmak üzere enfes lezzetler çıkıyor. Gaziantep mutfağının ünlü çorbası beyran da şans verilmesi gereken lezzetler arasında…

En iyi dürümcülerKebapçı İbo – Adana
24 saat açık olan Kebapçı İbo’nun dürümlerinin tadına doyamayacaksınız. Leziz dürümlerinin yanında turşu, acılı ezme, soğan ikram olarak geliyor.

En iyi dürümcülerKebapçı Uzunlar – İstanbul
İstanbul Anadolu yakasında yaşayanların uğrak yeri olan Kebapçı Uzunlar, yolunuzu buraya düşürmenize değecek lezzette dürümler yapıyor. Dürüm öncesi ikramları ve Adana, Urfa, et, tavuk şiş, ciğer dürümleri mest ediyor.

En iyi dürümcülerAspava – Ankara
Ankara’nın efsaneleşen lezzet durağı Aspava kendine özgü dürümüyle dillere destan. Lokum gibi etinin tadı uzun sürü damağınızda kalacak. Bu lezzet için bulunduğunuz yerden kalkıp Ankara’ya gitmeye değer.

En iyi dürümcülerKazancılar – Adana
Adana’ya gidince Kazancılar’da dürüm yemek olmazsa olmaz. Şehrin en köklü kebapçılarından Kazancılar yıllardır aynı lezzeti koruyor.

En iyi dürümcülerKebapçı Çetin Usta – İstanbul
Güngören’de bulunan Kebapçı Çetin Usta’yı neredeyse günün her saati boş bulmak mümkün değil. Acılı ezmesinin ve içli köftesinin tadına da bakmadan mekandan ayrılmayın.

Yorumla