İşten ayrılmanın zamanı geldi mi?

0
5

Şirketle Uyuşamıyorsan

      Kişisel değerlerin şirketle uyuşmuyor. Eğer çalışma arkadaşların dürüst değil ve yasal veya ahlaki değerleri önemsemeden iş yapmaya odaklanıyorsa, Enron tipi bir skandal şirketi karaya vurdurmadan önce ayrılmaya bak.

Patronunla Birbirinizi Sevmiyorsanız

Eğer patronun asla senin fikrini sormuyor, seninle sohbet etmiyor ve bir öğle yemeği yemiyorsa; sen de onun fikirlerini beğenmiyor, davranışlarını onaylamıyorsan günlerin sayılı demektir. En iyi kovulmadan işten ayrılmak…

Çalışma Arkadaşların Seni Sevmiyorsa

Kendini izole edilmiş ve yapılan organizasyonlardan dışlanmış hissediyorsan bunlar çok kötü işaretler.

Yeteneklerini Gösterebileceğin Görevler Verilmiyorsa

Eğer tüm iyi işlerin diğerlerine verildiğini, buna karşılık sana çok daha düşük profilli işlerin verildiğini görüyorsan bu durum sana bazı şeyler anlatmalı. Benzer şekilde patronun senin değerlendirmelerine güvenmiyorsa, yine başın belada demektir.

Sorunlu İşler Hep Sana Kalıyorsa

Herkes sıradan ve rutin işlerini yapıyor, buna karşılık sana kimsenin istemediği işler veriliyorsa alarm zilleri çalıyor demektir.

Toplantılara Davet Edilmiyorsan

İş arkadaşlarının çağrıldığı toplantılara davet edilmiyorsan maalesef senin düşüncelerine değer verilmiyor demektir. O şirkette daha fazla kalmanın anlamı yok.

Senin Seviyendeki Herkesin Ofisi var. Ya Senin?

İş yerinde ünvanın ne olursa olsun, çalıştığın alan organizasyondaki gerçek statün hakkında ipucu verir. Eğer senin ayarındaki insanların pencereli ofisleri var ve sana, gerekçesi ne olursa olsun, daha kötü bir yer öneriliyorsa masanı toplamaya başlamanda fayda var.

İşe Gitmek Kabus Gibi Geliyorsa

Eğer işyerine gitmek sana kabus gibi geliyor ve midene ağrılar giriyorsa, ayrılma zamanı gelmiştir. Hatta sağlığına daha fazla zarar vermeden bunu bir an önce yapmakta fayda var.

Yorumla