Şöhret olmadan önce ne iş yapıyorlardı?

0
267

Şöhret olmadan önce oje sürüyordu
Son yılların en çok konuşulan popçularından olan Murat Boz seneler önce oynadığı bir kliple gündemde. Murat Boz’un bundan birkaç yıl önce Nil Karaibrahimgil’in Bronzlaşmak klibinde oynadığı ortaya çıktı. Yıllar önce Murat Boz’un ilk sıngle’ı Aşkı Bulamam Ben’in bestecisi olan Karaibrahimgil’in klibinde oynayan genç popçu, güzel şarkıcının ayaklarına oje sürerken ve gitar çalarken görülüyor.

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Murat Boz - Nil Karaibrahimgil Sinema ve müzik dünyasının ünlü isimleri arasında, iş yaşamına bulaşık yıkayarak, yer paspaslayarak hatta uyuşturucu satarak başlamış olanlar bile var. Şimdi artık banka hesaplarında milyonlar olan, muhteşem evlerde yaşayan, son model otomobillere binen, aralarında özel yat ve uçak sahibi bile bulunan ünlülerin, şöhret Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Murat Boz sahibi olmadan yaptıkları işleri merak ediyor musunuz? İşte onlar…

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Özcan Deniz Pavyonda şarkı söyledi
Asmalı Konak’ dizisinde canlandırdığı Seymen Ağa tiplemesiyle şöhretin doruğuna çıkan Özcan Deniz, 13 yaşında yeni yetmeyken İzmir pavyonlarında şarkı söylemeye başladı.

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Özcan Deniz 16 yaşına geldiğinde sesiyle tüm ailesini geçindiriyordu. Bir süre Almanya serüveni de yaşayan Deniz, bugün hem ünlü bir şarkıcı hem de ünlü bir oyuncu.

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Yıldız Tilbe Şöhretli bir yorumcu ve besteci olmadan önce pazarlamacılık, tezgahtarlık, dikiş atölyelerinde iplik temizlikçiliği, çocuk bakıcılığı gibi çeşitli işler yaptı.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Yıldız Tilbe 1990 yılında bir pavyonda eline mikrofonu aldı. Sonra da Tanrı ona “yürü ya kulum” dedi. Şimdi Türkiye’nin albümü en çok satan sanatçılarından biri. Yazdığı şarkı sözleri ise milyonların dilinde…

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Tarık Akan Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi jönlerinden, aynı zamanda iyi bir karakter oyuncusu olan Tarık Akan da, hayata ilginç bir şekilde atılanlardan.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Tarık Akan Akan, gençlik yıllarında uzun boyunun verdiği avantajıda kullanarak cankurtaranlık yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Tarkan Hayatını kazanmak için yaptığı ilk iş tezgahtarlıktı. Daha sonra Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne devam etti. Müzik sevgisi ağır basınca müziğe ağırlık verdi ve düğünlerde şarkı söylemeye başladı.

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Tarkan Sonrasını biliyorsunuz zaten… 90 yılların başında çıkardığı albümle yıldızı parladı. Bugün ise Tarkan, Türkiye’nin mega starı. Lüks otomobillere binip pahalı evlerde yaşıyor. Hayran kitlesi ise sadece Türkiye ile sınırlı değil.

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Rafet El Roman Şu aralar kızlarının bakıcısı ile evleneceği yönünde haberlere konu olan ünlü şarkıcı Rafet El Roman, değişik ses rengi ile milyonların hayranlığını kazandı.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Rafet El Roman Rafet El Roman, ünlü olmadan önce inanması zor olsa da müezzinlik yapıyordu.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? -Ozan Güvenİkinci Bahar’ adlı televizyon dizisinin parlayan yıldızlarından Ozan Güven de hayata tezgahtarlık yaparak başlayan ünlülerden. Kayıtlı olduğu ajanstan rol beklerken bir yandan da annesine ait iç çamaşırı dükkanında tezgahtarlık yapan Güven, bu işte o kadar başarılı olmuşki bir ayakkabı mağazası bile açmış.

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Ozan Güven Bugün ünlü bir yıldız olan Güven’in halen Beşiktaş’ta ayakkabı mağazası var.

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Nejat İşlerTezgahta kitap satardı
O da televizyon dizisi ile ünlü olanlardan. Gülbeyaz adlı dizide canlandırdığı Kadir tiplemesiyle ünlenen Nejat İşler, bir zamanlar Hadi Çaman Tiyatrosu’nun önüne açtığı tezgahlarında kitap satıyordu.

 

 

 

 

İşler’in şu anda Galatasaray’da iki arkadaşı ile birlikte açtığı ‘Tezgah’ ismini verdikleri bir kitap kafesi var.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Mustafa Altıoklar MUSTAFA ALTIOKLAR
Asıl mesleği fizik tedavi uzmanlığı.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Mustafa AltıoklarEvet, Mustafa Altıoklar ünlü bir yönetmen olmadan önce bu işi yapıyordu.

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Muazzez Ersoy Muazzez Ersoy söylediği nostaljik şarkılar ve çıkardığı albümler nedeniyle ‘Nostalji Kraliçesi’ olarak anılıyor.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Muazzez Ersoy Muazzez Ersoy, ünlü olmadan önce uzun süre tezgahtarlık yaptı.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - İbrahim Tatlıses Kim bilir kaç inşaat işçisi bir yandan çalışıp bir yandan türkü söylerken günün birinde İbrahim Tatlıses gibi meşhur olmayı hayal ediyor hala…

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - İbrahim Tatlıses Evet, Tatlıses bir zamanlar inşaat işçisiydi. Günümüzde ise şarkıcılığının yanı sıra turizm sektöründen, restoran işletmeciliğine kadar birçok işin patronu.

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Hande Yener Son yıllarda poptan elektronik müziğe geçiş yaparak dikkatleri üzerine çeken Hande Yener, hayat tarzıyla da binlerce kişinin ilgisini çekiyor.

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Hande Yener Yener de sanat dünyasına adım atmadan önce birçok ünlü gibi hayata tezgahtarlık yaparak başlamıştı. Hayatı Hülya Avşar’ın onu keşfetmesiyle tamamen değişti.

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Cüneyt Arkın (Fahrettin Cüreklibatur) Onlarca sinema filmi performansıyla milyonların hayranlığını kazanan Türk sinemasının usta aktörü aslında bir tıp doktoru

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Cüneyt Arkın Ama beyaz önlüğü yıllardır sadece filmlerinde giydi.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Cem Yılmaz Şüphesiz Türkiye’nin en komik adamı olan Cem Yılmaz, Leman Kültür’de başladığı stand-up serüveninde yıldızı parlayarak günümüzün starları arasında adını altın harflerle yazdıran ender ünlülerden.

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Cem Yılmaz Yılmaz hayata atıldığı dönemlerde de insanları güldürüyordu. Ama konuşarak değil, Leman dergisinde karikatür çizerek.

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Ebru Gündeş ‘Demir attım yalnızlığa’ diyerek şöhreti yakalamadan önce konfeksiyon işçisi olarak hayatını kazanıyordu.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? -Ebru Gündeş Günümüzde milyonların sevgilisi olan Ebru Gündeş, lüks hayatın tadını sürüyor.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Beyazıt Öztürk Konservatuarın seramik bölümünden mezun. Üniversite öğrenimini sürdürürken bir yandan da radyo spikerliği yaptı.

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Beyazıt Öztürk Number 1 FM’deki programı ile üne kavuştu. Şimdi Türkiye’nin en büyük şovmenlerinden biri.

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Deniz Seki

 

 

 

 

 

 

 

Ünlüler ünlü olmadan önce ne iş yapıyorlardı? - Deniz Seki Ünlü şarkıcı Deniz Seki geçmişte bir tezgahtardı.

Yorumla