Hem ünlü hem yüksek IQ sahibi 6 oyuncu

0
84

Ünlü olmak başlı başına yeterince kıskanılacak bir durumken bir de üzerine yüksek IQ sahibi olmak iyice ortadan ikiye ayıracak bir özellik. Çünkü hepimiz ünlü insanların sadece güzel ya da yakışıklı oldukları için başarılı olduğunu düşünüp bir nebze rahatlıyoruz. Ancak hem dahilere yaklaşan IQ puanıyla hem de oyunculuk yeteneğiyle öne çıkan birçok isim var.

Sharon Stone
Temel İçgüdü filmiyle bir dönemin seks ilahı haline gelen karizmatik sarışın Sharon Stone, aptal sarışın klişesini adeta buz kıracağıyla paramparça ediyor. Çünkü kendisi tam olarak 153 IQ’ya sahip. Einstein’in IQ’sunun 160 olduğunu düşünürsek bayağı büyük bir derece.

 

Hem ünlü hem yüksek IQ sahibi 6 oyuncuMadonna
Tüm dünyanın pop kraliçesi, yüksek şahsiyeti, duvarların ve kuralların yıkıcısı Madonna tüm bunları çok da güzel olmayan yüzüne ve sarı saçlarına borçlu değil. Ayrıca bunca şeyi iyi sahne performansıyla da yapmış olamaz. Kendisi tam olarak 140 IQ’ya sahip.

 

Quentin Tarantino
Yaptığı her filmle olay olan ve tüm bu birikimini bir video dükkanında çalışıp film izleyerek edinen Tarantino tam 160 IQ puanına sahip. Kendisine boşuna sinemanın dahi çocuğu demiyorlar. Gerek yenilikçi planları ve sinema dili gerek yüksek zekasıyla bu yakıştırmayı fazlasıyla hak ediyor.

 

Geena Davis
Beter Böcek filminin naif ölü gelini Geena Davis, Oscar ve Altın Küre sahibi, hem yapımcı hem oyuncu hem model hem yazar hem de 140 IQ’ya sahip bir oyuncu. Yani kendisi neredeyse mükemmel bir insan. Üstelik güzel de…

 

Steve Martin
Dünyanın en komik adamlarından biri olan ve hemen her filmiyle bizi kahkahaya boğan Steve Martin tam 142 QI puanına sahip. Üstelik kendisi bu zekasını sadece insanları güldürmek için değil UCLA Üniversitesi’nde felsefe okumak için de kullanmış.

 

Arnold Schwarzenegger
Sarışın kadınların zeki olamayacağı klişesi gibi kaslı erkeklerin de zeki olmayacağı klişesi vardır. İşte tam da bu nedenle Arnold’u kaslarından ve tutuk konuşmasından dolayı yıllarca zekasız sandık. Oysa kendisi tam 135 IQ’ya sahip ve son derece zeki biri.

Yorumla