Regl ağrınızı dindirmenin 11 yolu

0
63

İşte regl ağrılarınızı dindirecek 11 pratik yöntem!

 

Regl Sancısına Karşı ÖnerilerMaydonoz Suyu
Sıcak suya bir demlik maydanozu ekledikten sonra 5 dk demlenmesini bekleyin.

Her adet gününüzde 2-3 bardak tüketebilirsiniz. Ağrıyı azaltır

Regl Sancısına Karşı ÖnerilerKeten tohumu-Yoğurt
1 Kase Yoğurta 2 yemek kaşığı keten tohumunu karıştırıp yemek sancılarınızı azaltır. Regl ağrılarınız başlar başlamaz her adet gününde 1 kase yiyebilirsiniz.

 

Regl Sancısına Karşı ÖnerilerZencefil
Zencefil adet sancısı için etkin şekilde tarih boyunca medeniyetler tarafından kullanılmaktadır.

Zencefil adet ağrısına neden olan prostaglandinlerin seviyelerinin düşürülmesinde önemli bir rol oynar.Ayrıca adet öncesi sendrom ile ilişkili yorgunluk mücadele ve düzensiz döngü sorunlarının üstesinden gelir.

Zencefil çayı hazırlayarığ çayınıza limon veya bal karıştırarak günde 3 bardak içmeniz sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırabilir.

Regl Sancısına Karşı ÖnerilerAnanas
Her adet gününde 2 dilim ananas yemek regl ağrılarınıza iyi gelir, şişkinliğinizi giderir.

 

Regl Sancısına Karşı ÖnerilerSoğan Çayı
1 litre suyu 1 adet soğanla kaynatın , kaynadıktan sonra soğanları süzün.Her adet gününüzde 2 bardak içerseniz sancılarınızı azaltacaktır.

 

Adet Sancısına Karşı ÖnerilerPapatya Çayı
Bir demliğe yarım poşet kurumuş papatya çayını dökün ve 15 dakika boyunca kaynatın.

Papatya çayı adet sancılarını gidermenin yanında anti-inflamatuar ve antispazmodik özellik içerir.İçmeden önce bal veya limon karıştırabilirsiniz.

Papatya çayı adet dönemindeki sinirlilik hali ve diğer psikolojik sendromları da azaltır.

Adet Sancısına Karşı ÖnerilerCivanperçemi Çayı
Civanperçemi çayı ağrıyı azaltır ½ litre suya 5 gr civanperçemi ekleyip 3 dk demlenmesini bekledikten sonra tüketebilirsiniz.

 

Adet Sancısına Karşı ÖnerilerBitter Çikolata
Regl semptomlarınız çok şiddetliyse ve alışılmışın dışında bir ağrı çekiyorsanız, kakao oranı yüksek bitter çikolata yiyebilirsiniz.

Regl günlerinde bayanlar tatlı ve çikolatalara daha düşkün olurlar.O nedenle, bitter çikolata yemek sağlıklı bir seçenek olacak ve tatlı ihtiyacınızı karşılayacaktır.Bitter çikolata regl döneminde yenildiği takdirde, kaslarınızın gevşemesine ve mutluluk hormonu salgılamanıza yardımcı olur.Aynı zamanda, regl dönemine bağlı sinir ve gerginliği azaltabilir.

Adet Sancısına Karşı ÖnerilerFesleğen
Regl ağrısı ve krampları azaltmada çok etkili bir başka bitkidir.Bitki kafeik asit içerdiğinden dolayı alerjik ve ağrı unsurlarına neden olan ve bunların bir sonucu adet sancısının ortadan kalkmasını sağlar.

Fesleğeni bir bardak suda kaynatın ve bardağın ağzını kaparatak 15-20 dakika demlenmeye bırakın. Günde bir bardak için. Adet sancılarınıza iyi gelecektir.

Adet Ağrısına Karşı ÖnerilerMuz
Kasıklarda kramp ve ağrıları önlemek için, bir adet muz yiyebilirsiniz. Regl sancısı ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelen muz; şişkinliği önler.Kramp ve ağrıların hafiflemesine yardımcı olur.

 

Adet Ağrısına Karşı ÖnerilerTarçın
Adet sancısını rahatlatan antispazmodik, anticlotting ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Ayrıca, tarçın diyet lifi, kalsiyum, demir ve mangan kaynağıdır. Sıcak bir bardak su içine bir çay kaşığı koyarak iyice karıştırın ve kaynatın. Soğuduktan sonra bir miktar bal karıştırabilirsiniz Günde 2-3 bardak için. Adet sancılarınıza iyi gelecektir.

Yorumla