Saçınızın hızlı uzamasını sağlamak için 10 öneri

0
71

Sağlıklı ve uzun saçlar pek çok kişinin hayali. Bunun için yapmanız gerekense önce beslenmenize, sonra saçlarınızın bakımına özen göstermek.

Saçlarınızı yakın zamanda kestirdiyseniz ve bundan dolayı pişmansanız, üzülmeyin. Saçlarınızı yeniden eski uzun haline kavuşturmak için bazı etkili yöntemleri deneyebilir, tekrar uzun ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz. İşte hızlı saç uzatmak için 10 etkili öneri…

Yumurta akından faydalanın
Saçlarınıza yumurta akı uygulamak saçlarınızın hem güçlenmesini hem de kısa zamanda uzamasını sağlar. Biraz zeytinyağı ve iki yumurta akını masaj yoluyla yedirdikten sonra saçlarınızı streç filme sarın ve yaklaşık 1 saat sonra şampuanlayarak durulayın.

Hızlı saç uzatmaBol su için
Günde en az 2 litre su içmek hem saçlarınızın nemlenmesini hem de hızlı uzamasını sağlar. Nemli saçlar hem daha güçlü hem de daha çabuk uzayan saçlar demektir.

Hızlı saç uzatmaSaç diplerinize masaj yapın
Saç diplerine masaj yapmak saç köklerinizi uyararak saçlarınızın daha hızlı uzamasını kolaylaştırır. Saçlarınıza her duşta masaj yaparak kan akışını harekete geçirebilirsiniz.

Hızlı saç uzatmaSaç kremini ihmal etmeyin
Saçlarınızı şampuanladıktan sonra saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Saç kremi saçları güçlendirir ve bakım yapar. Saç kremini az miktarda da olsa her duşta kullanmaya çalışın.

Hızlı saç uzatmaSaçlarınızı düzenli olarak kestirin
Saçlarınızı düzenli olarak kestirdiğinizde ve kırıklarınızı aldırdığınızda daha çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı saçlar her zaman için daha kolay uzar.

Hızlı saç uzatmaSağlıklı beslenin
Saçlarınızın hızlı uzaması için dengeli ve sağlıklı beslenmelisiniz. C ve E vitamini yönünden zengin besinleri tüketerek saçlarınız için gerekli olan vitaminleri alabilirsiniz. Omega-3 zengini besinler, zeytinyağı, ceviz ve fındık da tüketebileceğiniz besinler arasında.

Hızlı saç uzatmaSaçlarınızı soğuk suyla durulayın
Duştan çıkmadan önce bitişi soğuk su ile yaparak hem saçlarınızın daha parlak olmasını hem de daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı saç uzatmaSaç şekillendirici ürünlerden uzak durun
Saç şekillendirici ürünler ve fön makineleri saçlarınızın ısıya maruz kalmasına neden oldukları için yıpranmaya ve güçsüzleşmeye neden olur. Bu nedenle saçlarınızı ısıya karşı koruyucu spreyler kullanarak daha dirençli hale getirebilirsiniz.

Hızlı saç uzatmaSaçlarınızı sıkı bir şekilde toplamayın
Saçlarınızı sıkı lastik tokalarla toplamayın veya topuz yapmayın. Sıkı topuzlar veya at kuyrukları saçların hava almasını engeller ve saçlara zarar vererek daha geç uzamalarına neden olur.

Hızlı saç uzatmaSaçlarınızı düzenli olarak tarayın
Geniş dişli fırçalarla sabah ve akşam tarayarak saçlarınızın hava almasını sağlayabilirsiniz. Böylece saçlarınız daha hızlı uzar. Saçlarınız ıslaksa kuruduktan sonra tarama işlemine geçmelisiniz.Hızlı saç uzatma

Yorumla