Vücut tipine göre hangi yaz elbisesini giymelisiniz?

0
129

Yazın gelişine, sanıyoruz en fazla kadınlar seviniyordur. Çünkü o sıkıcı kış kombinlerinin yerini; artık efil efil elbiseler aldı. Üstelik elbise konusunda gerçekten çok fazla seçenek bulunuyor. Yani elbise giyip de şık olmamak, neredeyse imkansız. Elbette vücut tipinize uygun elbiseler giyiyorsanız! İşte vücut tipinize göre giymeniz gereken yaz elbiseleri.

 

Vücut tipine göre yaz elbisesiElma tipi vücutlarda geniş omuzlar, büyük göğüsler, kalın bir bel ve düz bir kalça yapısı vardır. Bu tip bir vücuda sahipseniz, bu tarz bir yazlık elbise tercih edebilirsiniz. Bedeninize yapışmayan elbiseler giyin ancak düz bir çuvala benzeyenleri giymek zorunda değilsiniz. Bunun için bol elbisenizin etek uçlarına küçük bir hareket verebilirsiniz. Bu detay, sizi son derece şık ve zarif gösterecektir.

 

Vücut tipine göre yaz elbisesiKum saati vücut tipinde, küçük kemik yapısı, belirgin bir bel ve kavisli kalçalar vardır. Ayrıca en beğenilen ve ideal olan vücut tipi, kum saati olarak bilinir. Eğer bu tip bir vücuda sahipseniz, vücudunuzdaki iyi orantıları göstermek için esnek ve örme kumaşlardan elbiseler giyebilirsiniz. Hatta ince belinizi daha da vurgulamak için belinize bir kazak veya hırka bağlayabilirsiniz.

 

Vücut tipine göre yaz elbisesiCetvel gibi düz bir şekilde yukarıdan aşağıya inen vücut tipine bu isim verilir ve bu vücut tipi, çocuksu bir görünüş olarak da ifade edilebilir. Eğer böyle bir vücut tipine sahipseniz, yapmanız gereken şey giysilerinizle kıvrımlar yaratmak ve düz hatlarınızı yumuşatan dökümlü kesimler tercih etmek. Ayrıca düz bir elbisenin beline takacağınız basit bir kemerle bile, kum saati vücut tipi izlenimi yaratabilirsiniz.

 

Vücut tipine göre yaz elbisesiMinyon vücut tipinde bacaklar kısa, vücut hatları birbiriyle orantılıdır. Eğer böyle bir vücudunuz varsa, bacaklarınızı ön plana çıkaracak kısa elbiseler tercih etmelisiniz. Çünkü bu sizi, olduğunuzdan daha uzun boylu gösterecektir.

 

Vücut tipine göre yaz elbisesiUzun boylu kadınlar, kısa boyluların aksine bol kumaşlı elbiseler tercih edebilir. Bu yaz, romantik uçuşan kumaştan yapılmış ve orta uzunlukta bir elbise, sizi son derece şık gösterebilir. Ayak bileklerinizin gözüktüğü bu hoş görüntü, kendinizi çok uzun hissetmenizin önüne geçecek ve son derece zarif görünmenizi sağlayacak…

Yorumla