Sutyen alırken yaptığınız 6 muhtemel hata

0
116

Sutyen alırken yaptığınız 6 muhtemel hata
Kadınlar, yaşamlarının büyük bir kısmını sutyen takarak geçirirler ve sutyenleri neredeyse günün tamamında onların üzerindedir. Bu yüzden rahatlığı, kalitesi ve ihtiyaca hitap etmesi son derece önemlidir. Çünkü sutyenle uyum sağlanamadığında, ne kadar nahoş bir durum yaşandığını, her kadın gayet iyi bilir. Ama elbette sutyen satın alırken bazı hatalar yapmak da son derece muhtemeldir. İşte sutyen satın alırken yapılması muhtemel olan o hatalar.

 

Sutyen alırken nelere dikkat etmeli

Küçük beden sutyen almak
Sutyenin, göğüsleri biraz sıkıştırması iyidir ancak düzgün oturan bir sutyen, kesinlikle memelerinizin kenarlardan taştığı bir görüntü oluşturmaz- oluşturmamalıdır. Bu yüzden sutyen satın alırken, göğsünüzün üzerine sutyeni koyun ve memelerin kenarlarını sutyenin kavrayıp kavramadığını kontrol edin. Bu bölgede fark edilecek bir taşma olmamalı ve sutyen göğsünüzü tam anlamıyla kavramalıdır.

 

Sutyen alırken nelere dikkat etmeli

Sırt genişliğini olduğundan büyük hesaplamak
Sutyen ölçünüz büyük olduğunda, bu, genelde sırt genişliğinizin de büyük olduğu anlamına gelir. Sırt genişliği önemlidir, çünkü ancak sırtınızı saran bir sutyen, memelerinizi tam anlamıyla destekleyebilir. Bu nedenle, sırt genişliğinizi iyi bilmeli, sırtınızı sarmayan, size bol gelen sutyenleri satın almaktan kaçınmalısınız.

 

Sütyen alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Her markanın bedenlerinin aynı olduğunu sanmak
Kadınlar her iç çamaşırı mağazasında, kendi bedenlerini söyleyip buna göre sutyen alırlar. Oysa giysiler gibi, sutyenler de üreten markaya göre değişiklik gösterebilir. Bir markadan aldığınız ve size tam olan bir sutyen, diğer markada bambaşka bir bedene karşılık gelebilir. Bu yüzden sizin için doğru bedeni bulana dek, farklı bedenleri denemeye özen göstermelisiniz.

 

Sütyen alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

10 yıl boyunca aynı beden sutyen kullanmak
Üniversite döneminde sutyen bedeniniz 34C olabilir ama şimdi muhtemelen memeleriniz aynı büyüklükte değil. Bu yüzden her sutyen alışınızda, onu denemeyi ve bedeninize uygunluğunu kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Çünkü göğüs ölçünüz her yıl, bir öncekine göre değişiklik gösterebilir.

 

Sütyen alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Spor sutyeni bir büyük beden almak
Eğer büyük göğüsleriniz varsa, büyük beden bir spor sutyen almak sizin için en doğru seçenek olmayabilir. Bunun yerine, memelerinizi olduğu gibi destekleyen ve saran bir spor sutyen seçin. Aksi takdirde, spor sutyeniniz memelerinizi toparlamayacak ve çirkin bir görüntüye sebep olacaktır.

 

Sütyen alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kalitesiz sutyen almak
Bir mağazada karşınıza çıkan ucuz bir sutyen gözünüze son derece şirin gözükebilir. Ancak uzun vadede kullanamayacağınız için kaliteli olanı tercih etmelisiniz. Sutyenlerin 1 yıllık ömrü vardır; bu yüzden en azından sizi bu süre zarfında idare edecek olanı seçin.

Yorumla