Kırmızı halının bize öğrettiği 7 şey

0
96

Hollywood, moda ve cazibe merkezidir, fakat yıldızların şık görünümleri, birkaç basit hileyle de kolayca elde edilebilir. Siz de dünyayı sadece üzerinde yürüdüğünüz bir zemin değil, büyük bir podyum olarak görenlerdenseniz, bu yazıda birkaç ipucu bulacaksınız.

1. İç çamaşırı seçimlerinize özen gösterin.
Ünlüler, büyük etkinlikler öncesi sıkı rejime girerler, ama aynı zamanda mükemmel görünüm için vücutlarını incelten, biçimlendiren, düzleştiren ve kaldıran vücut şekillendirici iç çamaşırlarına da (Spanx gibi) güvenirler. Yağlı bel çevresi ve düz göğüs görüntüleri artık geçmişte kaldı.

2. Siyah, inceliktir.
Angelina Jolie ile Jennifer Aniston’un tek ortak özelliği, Brad Pitt değil, aynı zamanda her ikisi de siyah giymeye bayılıyorlar. Siyah, fazlalıklarımızı saklar ve düzgün bir görünüm yaratır. Aynı hileyi şarap rengi, deniz mavisi ve çikolata renkleri ile de elde edebilirsiniz.

3. Yine de renklerden ve desenlerden korkmayın!
Unutulmaz kırmızı halı fotoğraflarını düşünün; hepsi de canlı renklerde, desenli modellerdir. Gwyneth Paltrow’un Ralph Lauren imzalı pembe balo elbisesi ya da Michelle Williams’ın Vera Wang imzalı kanarya sarısı elbisesini düşünün. Asıl hile, hangi rengin ten renginize en iyi gideceğini ve ne gibi kesimlerin vücudunuzun en güzel bölümlerini ortaya çıkaracağını bilmektir.

4. İyi bir terzi bulun.
Çoğu yıldız, davetlerin öncesinde kıyafet diktirirler. Peki ya tarz? Kıyafetlerinizi farklılaştırın. Mağazadan aldığınız çoğu elbise, üstünüze tam oturmayacaktır, bu yüzden bir terzi bulun ve oturmayan kısımları üstünüze göre yaptırın.

5. Dik durun.
Tarz söz konusu olduğunda duruş, en az dikkat edilen şeydir. Omuzlarınızı geri çekip çenenizi öne doğru çıkarmak hemen karnınızı düzleştirecektir ve çeneyi kaldırmak da boynu ince, yanakları ise zayıf gösterecektir.

6. Yüksek topuklar, en iyi dostunuz olmalı.
Yüksek topuklar, kırmızı halının vazgeçilmezidir. Heidi Klum ve Jessica Alba, hamileyken de yüksek topuk giymişlerdi. Topuklu ayakkabı, vücudu düzgün durmaya zorlar, parmak ucunda durmak dengeyi bozduğundan, vücudunuz doğal olarak bu durumu düz ve dik durarak dengeler.

7. Gülümseyin!
Hiçbir şey, görüntünüzü mutluluk dolu bir gülümsemeden daha güzel aydınlatamaz. Mutlu olduğunuzda insanlar, karşılarında dünyayı ele geçirmeye hazır, kendine güvenli bir kadın görürler.

Yorumla