Büyük beden kadınlar için giyinme rehberi

0
115

Büyük beden giyiminde yapılmaması gerekenler ve vücudunuzu hayalinizdeki gibi gösterebilecek stil hileleri nelerdir? Yanıtlar bu yazımızda!

Büyük beden kadınlar gardıroplarını oluştururken nelere dikkat etmeli? Bilinenin aksine bol kıyafetlerden uzak mı durmalı? Üst bedenini olduğundan uzun ve ince göstermek için hangi yakaları tercih etmeli? Pantolonlar düşük belli mi yoksa yüksek belli mi olmalı? Peki paça modelleri nasıl olmalı? İşte karşınızda büyük beden kadınlar için giyinme rehberi!

Üzerinize tam oturan kıyafetler

Seçim yaparken üzerinize tam oturan kesimlerden yana olmanız çok önemlidir. Bedeninizdeki fazlalıkları kapamak için bol kıyafetler giymeniz tam tersi bir etki yaratacaktır. Siz en iyisi bedeninize güvenin ve üzerinize tam oturan tişörtler, gömlekler, pantolonlar ve etekler tercih edin.Büyük beden kadınlar için giyim önerileri

Olmazsa olmaz: V yaka üstler

V yakalı kazaklar ve bluzlar gardırobunuzun olmazsa olmazlarındandır. Boyun ve göğüs kısmını ortaya çıkaran bu tip kesime sahip üstler, bedeninizin olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacaktır. V yakanın derinliğinden hiç çekinmeyin!

İç çamaşırı seçimi önemli

Giyeceğiniz iç çamaşırlarında rahatlığınız ve konforunuz kadar, bu çamaşırların üzerinize tam oturuyor olması çok önemli. Sizi çok sıkan ya da çok bol duracak iç çamaşırlarından uzak durun ve bedeninize tam uyan büyük beden iç çamaşırı modellerini seçin.

Yüksek bel ya da düşük bel

Pantolon ya da elbise seçiminde yüksek ya da düşük bele yönelmeniz tamamen avantajınıza göre değişir. Yüksek belli bir elbise giydiğinizde kıvrımlarınızı daha iyi vurgulayabilir ve daha ince bir bel görünümü yaratabilirsiniz. Eğer büyük beden pantolon seçimi yapıyorsanız kalçalarınızın altına tam oturan kesimde bir pantolon seçmeniz, karnınızı gizlemeniz açısından faydalı olacaktır.

Büyük beden kadınlar için giyim önerileriKurtarıcı parçalar: Uzun üstler

Pantolonunuzun üzerine giyeceğiniz uzun bir bluz ya da tunik modelleri büyük beden giyimi konusunda en kurtarıcı detaydır. Çünkü uzun üstler gövdenizi daha uzun gösterecek ve aynı zamanda karın bölgesindeki fazlalıkları örtecektir. Seçim yaparken aşırı bol modellerden uzak durmayı ve üzerinize tam oturan üstleri seçmeyi unutmayın!

Hangi pantolondan uzak durmalı?

Paça kısmına doğru daralarak gelen pantolon modellerinden uzak durmanızda fayda var. Büyük beden giyerken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de düz paça kesimine sahip pantolon modellerini tercih etmektir.

BONUS: Büyük beden ünlülerden ilham alın

Bu kurallara uyarken sezon trendlerini de güvenle değerlendirmeyi unutmayın. Ashley Graham, Amber Riley, Queen Latifah, Melissa McCarthy, Adele, Kim Coles, gibi ünlülerin stillerinden ilham alın.

Yorumla