Yazlık evler için 5 güncel stil önerisi

0
151

Sezonun en popüler dekorasyon trendlerini yazlık evlerinize taşımaya ne dersiniz? O zaman bu yazımız size bol bol ilham verecek!

Yazlık evleri dönemsel düşünüp yabana atmayalım. Yazlık ev dekorasyonu için de stilimizi keyifle yansıtacağımız yöntemler var. Doğanın, tatilin, deniz ve güneşin tadını çıkarırken evimizde de huzur dolu zaman geçirebilmeliyiz. Sezonun öne çıkan yazlık ev stil önerilerini sizin için sıralayalım.

 

Yazlık evler için dekorasyon önerileri1. Yeşil demekten bıkmadık
Yeşil rengi ve tonlarından asla sıkılmayacağız. Hem kış hem de yaz mevsiminin ortak paletinden yeşil, özellikle de en canlı tonlarıyla yaz evlerinin vazgeçilmezi oluyor. İster koltuklarınızda, ister yastık ya da perdelerinizde, isterseniz duvar ya da dış alanlarda nasıl isterseniz öyle değerlendirin. Onun saf ve doğal enerjisinden eksik kalmayın.

 

Yazlık evler için dekorasyon önerileri2. Mavi ve turuncu yeşile eşlik ediyor
Bu sezon canlı renklerden de desenlerden de hiç çekinmiyoruz. Canlı yeşil rengi başrolde, onun güzel etkisine canlı mavi ve turuncu renkleri eşlik ediyor. Tabaktan bardağa, ev tekstilinden mobilyalara, zemin seramik ve taşlarına her yerde birlikte yer alabiliyor bu renkler.

 

Yazlık evler için dekorasyon önerileri3. Etrafımızı doğayla örüyoruz
Evlerimizin içini de dışını da bitkilerle doldurduk. Sadece salonları değil, banyo ve mutfakları, yatak odalarını ve antreleri de. Onların pozitif enerjisiyle beslendikçe hızımızı alamadık bitkileri desen olarak da evimizde istedik. Sezonun öne çıkan ve yazlık evlere de mutlaka uygulanacak trendelerinden biri de bu desenler. Dilerseniz tüm banyonuzu bu tema ile kurgulayın ya da seçtiğiniz herhangi bir odayı. Dilerseniz hem içerde hem de dışarıda detaylarda kullanın bitki desenini.

 

Yazlık evler için dekorasyon önerileri4. Steril yüzeyler
Yaz günlerine ve dekorasyona soğuk ve steril yüzeyler çok yakışıyor. Son zamanların yıldızları mermer ve metro seramikler yazlık evlerimizde de bizimle oluyor. Banyo ve mutfakları aydınlık, ferah ve ışık saçar hale getiriyorlar.

 

Yazlık evler için dekorasyon önerileri5. Karıştırmak ve doğru eşleştirmek
Desenler ve dokular birbiriyle yarışıyor. Biz de hem kışlık de yazlık evlerimizde bu konuda sınır tanımıyoruz. Teras ve bahçe zeminlerinde renkli çiniler, dekorasyonda rengarenk yastıklar kullanıyoruz. Dışarıda bol desenli halıları, hasır halıları birlikte kullanıyoruz. İçerisinin de dışarıdan aşağı kalır yanı yok. Dokular hafif ve minimal, desen ve renkler ise sınırsız!

Yorumla