Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakış

0
785

SİNEM KOBAL
Galatasaraylı futbolcu Arda Turan ile yaşadığı aşkla gündemde olan Sinem Kobal, Batı Ataşehir’de tek başına yaşadığı stüdyo dairede InStyle Home dergisini ağırladı. “Okul”, “Lise Defteri”, “Nefes Nefese” ve 3,5 yıl süren “Selena”dan hatırlayacağınız 22 yaşındaki oyuncu Sinem Kobal, şu sıralar sinemalarda gösterilen, “Romantik Komedi” filminde Didem adında deli dolu bir genç kadını canlandırıyor. Mutfağında çok sevdiği sebzeleri fırına verirken, bir yandan da filmle ilgili konuşuyor Kobal: “Metropolde yaşayan kadın ve erkekler üzerine eğlenceli ve samimi bir film. ”

 

Ünlüler ve evleriÇOCUKLUK ROLLERİ GERİDE KALDI
Onun için filmin başka bir önemi daha var. Bu da artık çocuk karakterlerden sıyrılıp genç bir kadını canlandırıyor olması. “Farklı bir Sinem ile karşılaşacaksınız” diyor. Haksız da sayılmaz! “Dadı” dizisinde evin büyük kızı olarak hafızalara kazındığı gün dün gibi aklımıza geliyor. “Ama 10 sene geçti üzerinden. Benim televizyonda ilk uzun süreli dizi tecrübemdi Dadı” diyor o günleri hatırlayarak.

 

Ünlüler ve evleriBİR BAKTIM Kİ BURADA YAŞAMAYA BAŞLAMIŞIM
Geçtiğimiz yıla kadar ailesiyle birlikte yaşayan Kobal, bir sene önce 60 m2’lik bu stüdyo daireye taşınmaya karar veriyor. “Bir arkadaşım buradan yatırım yapmamın doğru olacağını söyledi, ben de onu dinledim. Başta burada yaşamak gibi bir niyetim yoktu. Aile hayatından gayet memnundum çünkü” diyor. Bir oda, banyo ve oturma alanına açılan bir mutfaktan oluşan bu kutu gibi daire onun gizli sığınağı olmuş şimdi. “Daireyi sevince yavaş yavaş eşyalarımı getirmeye başladığımı fark ettim. Bir baktım ki burada yaşamaya başlamışım” diye anlatıyor. Sinem Kobal, arkadaşlarını yemeğe çağırmayı çok seviyor. “Yemek konusunda fena sayılmadığımı söyler kızlar. Balık ve makarnalar konusunda iyi olduğumu söyleyebilirim” diye anlatıyor.

 

Ünlüler ve evleriTÜM EKSİKLERİ BİR KEREDE GİDERMEYİ SEVMİYORUM
Ev dekorasyonunda modern çizgiyi sevdiğini söyleyen oyuncu, oturma bölümüne süet bir L kanepe, buna uyan ahşap sehpa ve televizyon ünitesi yerleştirmiş. “Bir kerede alışverişe çıkıp evin eksikliklerini gidermeyi sevmiyorum hiç. Yaşadıkça ve yalnız yaşama alışkanlıklarımı keşfettikçe eşya alırım. Gereksiz şeyleri tutmaya izin vermiyor bu tarz evler. O yüzden ihtiyacınız olanı koyabiliyorsunuz sadece” diyor.

 

Ünlüler ve evleriBU EVLERDE YAŞIYORLAR
İşte Türkiye’nin en ünlü kadınlarının hiç bir detayın unutulmadığı muhteşem evleri…

 

Ünlüler ve evleriAJDA PEKKAN
Türkiye’nin gelmiş geşmiş en başarılı isimlerinden biri olan Ajda Pekkan evinin kapılarını ilk kez İnstyle Home dergisine açtı.

 

Ünlüler ve evleriOldukça modern döşenmiş bir ev onunki.

 

Ünlüler ve evleriSade ve Uzakdoğu işi mobilyalar dengeli kullanılarak salonda güzel bir armoni yakalanmış.

 

Ünlüler ve evleriAile fotoğrafları ise salonun başköşelerini kapmış gözüküyor.

 

Ünlüler ve evleriÜnlü sanatçı yatak odasında dışı ayna kaplı bir gardrop kullanmayı tercih etmiş.

 

Ünlüler ve evleriEvin tüm duvarları beyaz. Salonda az ve öz ama zevkli aksesuvarlar dikkat çekiyor.

 

Ünlüler ve evleriSalonun baş köşesinde ihtişamıyla göz kamaştıran bir de piyano var.

 

Ünlüler ve evleriAjda Pekkan, yorgun sahne çalışmalarının ardından en büyük zevkinin evinde vakit geçirmek olduğunu söylüyor.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıEvin giriş bölümünde büyük cam bir sehpa göze çarpıyor. Sehpanın üzeri şamdanlarla süslenmiş durumda.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıSanatçı evinin bir bölümünü stüdyo olarak kullanıyor.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıAjda Pekkan’ın banyosunda bulunan jakuziye Türk hamamı edası verilmiş. Banyo aynasının önü sayısız makyaj malzemesi ve aksesuvar ile dolu.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıCEYDA DÜVENCİ
Geçtiğimiz yıl Akgün Otel’in hissedarı Engin Akgün ile nikah masasına oturan ceyda Düvenci Beykoz Acarkent’te bulunan ve “aşk yuvamız” dediği evinin kapılarını İnstyle Home dergisine açtı.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıDüvenci’nin salonunda ilk göze çarpanlar mumlar, melekler ve kedi bibloları oluyor. “Çok seviyorum bu figürleri ve onların eve uğur getirdiğine inanıyorum. Evin içinde, havuzun yanında her yerde görebilirsiniz onları” diyor. Neredeyse evin tüm kapı eşiklerine Michelangelo’nun melek figürleri bezenmiş. “Evi dekore ederken eşim ve ben daha önce yaşadığımız evlerimizden uyumlu olabilecek parçaları bir araya getirmeye çalıştık. Bazılarını marangoza vererek şekillerini değiştirdik” diyor.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıİki salon, beş oda ve altı banyodan oluşan toplam 370 m2’lik bu villanın bahçe katında salon, mutfak, misafir banyosu ve bir yardımcı odası bulunuyor. Üstte ise yine mutfak ve geniş salonlu bir kat daha var.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıÜçüncü katta eşiyle beraber kullandıkları bir çalışma odası var. İçinde banyosu bulunan yatak odaları ve giyinme odaları da yine bu katta yer alıyor.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonları
Bahçedeki ağaç dallarına Bodrum Le Kabbak’dan aldığı kabakları asmış. “Kabaklar bahçeye nostaljik ve romantik bir görünüm katıyor” diyor.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıDEMET ŞENER
2005 yılında evlenen Demet Şener – İbrahim Kutluay çifti Levent’teki 4 katlı villalarının kapılarını InStyle Home dergisine açtı.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıDemet Şener, her bir detayın düşünüldüğü evi için “Evlendiğimiz zaman The Ritz Carlton Otel’in rezidansında kalıyorduk. Bu ev de boş duruyordu. İbrahim 10 yıl önce almış ama hiç oturmamıştı. İrem doğunca burya taşındık. Dekorasyonunu ben yaptım. Burası bizin cennetimiz, huzur kalemiz” diyor….

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıKatlar arası ahşap merdivenlerin kullanıldığı evin salon bölümünde renk olarak mor ve tonları tercih edilmiş.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıDuvarları açık renk olan salonda büyük ve ihtişamlı yemek masası dikkat çekiyor. Masanın hemen arkasında bulunan büfenin üzeri ise aile fotoğrafları ile süslenmiş durumda.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıİki çocukları olan çift, evin Ömer ve İrem’e ait olan kısımlarında da açık renkleri tercih etmiş.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıVillanın bahçe bölümünde bir de yüzme havuzu bulunuyor.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıSİBEL CAN
Sibel Can, çocukları Engin Can, Melisa ve Emir ile yaşadığı Beykoz Konakları’ndaki evinin kapılarını InStyle Home’a açtı.

 

Ünlülerin evleri ve dekorasyonlarıCan’ın 1.200 m2’lik dört katlı, geniş bahçeli evinde, sekiz oda, altı banyo ve iki misafir tuvaleti var.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışBirkaç kez dekorasyon değişikliği yapan Can, en son içmimar Necibe ve Birol Darcan çiftinden yardım almış.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışÜnlü sanatçının yatak odasında pastel renkler hakim.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışSibel Can’ın sahne kıyafetleri için özel yaptırdığı odada yer alan aksesuvar büfesi bijuteri dükkanını anımsatıyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışHer köşesi, içinde yaşayanların tarzına, karakterine ve meraklarına uygun olarak şekillendirilen evin en dikkat çeken yanlarından biri de hamamı. Misafir banyosunu hamama dönüştüren şarkıcı, “Hamam bu evde şarttı. Tenimin pürüzsüz, sıkı ve gergin olmasının sırrını, çocukluğumdan beri var olan bu hamam ritüeline borçluyum. Tabii bir de masaj ve yoga var” diye konuştu.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışSibel Can da bir çok ünlü gibi evin duvarları için açık rengi tercih etmiş.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvin giriş katında yer alan salonda antika mobilyalar hakim.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışYemek odasında kullanılan mobilyalar ise koyu renkli.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışİki kütüphanesi olan Can, dergiye verdiği röportajda ayrıca “Kuantum olumlama üzerine kitaplar okuyorum bu aralar” dedi ve inançlı biri olduğundan, dua etmeden bir gün dahi geçirmediğinden bahsetti.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışHiç bir detayın unutulmadığı lüks evin oturma odasında büyük bir şömine var.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışKatlararası geçişte ahşap merdivenler kullanılmış.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışHer daim bakımlı olmayı başaran Sibel Can, kendisine özel bir de makyaj odası tasarlatmış.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvin her köşesinde aile fotoğrafları yerini almış durumda.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışBeyaz rengin hakim olduğu mutfakta yemek masasının hemen yanıbaşında yer alan plazma Tv dikkat çekiyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışBeyaz rengin hakim olduğu mutfakta yemek masasının hemen yanıbaşında yer alan plazma Tv dikkat çekiyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışBERNA LAÇİN
Berna Laçin’in Kandilli’deki evi renkli aksesuvarlarla dolu. “Gösterişli ve göz alıcı şeyler tam bana göre” diyen oyuncu, bir biblo dükkanı kadar zengin ve eğlenceli hale getirdiği evinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışBerna Laçin (39) ve eşi Tolga Eşiz (39), kızları Ada (7,5) ile bu eve bir yıl önce taşınmış. Ama evi iki yıl önce satın almışlar.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakış380 m²’lik tripleks ev, geniş yeşil bir bahçeye, oradan da havuza açılıyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışGiriş katında içinde banyosu olan bir odası, misafir tuvaleti, salonu ve büyük bir mutfağı var.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışCamın önü boydan boya kış bahçesi olarak düşünülmüş.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvde her köşeyi iyi değerlendirmiş Laçin. Birkaç değişiklik de yapmış: “Kapılar değişti ve beyaz lake yapıldı. Banyolar pratik ve steril gözükecek şekilde yenilendi. Üst kat odaları beyaz ahşap parke ile döşendi.” Çini taşı estetik bulduğu için girişte ve mutfakta görmek istemiş. “Buraya, ‘iki ucu delik ev’ diyorum” diye konuşuyor

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvde üç yatak odası var. Turkuvaz çalışma odası da üst katta yer alıyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışÇalışma odası asma katta konumlanmış. Bu katta iki banyo daha var.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışBerna Laçin’in kızı Ada’nın odasındaki duvar kağıtları, La Via Design’dan. Laçin, odayı tasarlarken kızının görüşlerini de almış.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışLaçin “Kızım dört duvarını farklı kağıtla kaplatmak istedi. ‘Öyle şey olur mu?’ derken bir baktık en karakterli odalardan biri onunki olmuş.” diyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvde toplam dört banyo bulunuyor.Banyoların her birine ayrı bir özen gösterilmiş.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışModern ve antika parçaları bir arada kullanmayı seviyor ünlü oyuncu: “Antika parçalara çok meraklıyım. Ama süs gibi durmamalı öyle.” Çukurcuma’daki İstanbul Antik’ten Mertay sık ziyaret ettiği adreslerden. Orta sehpanın ve yemek masasının üzerindeki aksesuvarlar salonuna altın ışıltısı katmayı iyi başarmış. “Altın rengini seviyorum. Apliklerin gövdesini de sırf bu yüzden altın kaplama yaptırdım” diyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışBURCU ESMERSOY
Spor spikeri Burcu Esmersoy, İtalyan eşi Massimo Cusimano’dan boşandıktan sonra kendine Emirgan’da yeni bir düzen kurdu.Kendisine huzur verdiğini söylediği Emirgan’daki evinin kapılarını InStyle Home dergisine açan Esmersoy, “O kadar çok ev değiştirdim ki, sayısını unuttum. Buraya geleli de bir ay oldu. Küçücük bir yer ama bana yetiyor” dedi.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakış90 m2’lik, iki oda, salon, mutfak ve banyodan oluşan bu kare şeklindeki daireye taşınması, evi tutmasından iki ay sonra gerçekleşmiş.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışModern tarzda dekore edilen evde mimar Murat Akkuş’tan yardım almış. Esmersoy, yazın gelmesini iple çekiyor. Balkona bir oturma grubu bile koymuş şimdiden. “Yazın evdeysem, balkonda vakit geçirmek istiyorum, buranın kapısını da pek kapatmayacağım. Bu eve ilk geldiğimde denizden eve esen iyot kokusu beni büyülemişti” diyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışDOLUNAY SOYSERT
InStyle Home dergisi, Dolunay Soysert’i evinde görüntüledi. O ve eşi Sinan Tuzcu’nun buraya taşınmalarının üzerinden üç yıl geçmiş.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışÜç katlı kutu gibi küçük bu evin her katı 40 metrekareden oluşuyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışGirişte açık mutfak, kare bir salon, ikinci katta kedi odası, yanında bir soyunma bölümü, banyo ve çiftin yatak odası var. En üst katta ise küçük bir terasa açılan çalışma odası olarak düşünülmüş bölüm yer alıyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakış“Mutfağının biraz büyük olmasını isterdim. Balkonda yazın arkadaşlarla barbekü keyfi yaparız. O zaman dışarı çıkmamıza gerek kalmıyor” diye belirtiyor Soysert.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvin dekorasyonunu mimar Murat Güllü’ye yaptırmış çift.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvdeki objelerin çoğu, sevdiği tarzı rahatlıkla bulduğunu söylediği Mudo Concept, Decorium ve Beymen Home gibi mağazalardan alınmış.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışBu ev onlara şimdilik yetiyor. Hatta “bileziğim” dediği İran kedisi Haşmet’in bile odası var üst katta.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışSalonun girişinde yer alan büfede çiftin fotoğrafları yer alıyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakış“Burayı ilkin bembeyaza boyatmak istedim. Ama büyük bir hataymış. Ben her şeyi deneme yanılma yöntemiyle öğrenenlerdenim zaten” diye gülerek anlatıyor Dolunay Soysert evini…

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışDOĞA RUTKAY
Doğa Rutkay, Fulya’daki evini InStyle Home dergisine açtı.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışSalon, iki oda, bir banyo ve açık mutfaktan oluşan 165 m2’lik bu evi, Doğa Rutkay’ın annesi Nuran Duru görüp beğenmiş.Fulya’da geçtiğimiz yıllarda inşa edilen bir rezidansın en üst katında yer alan daire, metrekare olarak da binadaki diğer standart dairelerden daha büyük.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışGenç oyuncu iş dışındaki zamanlarda evde vakit geçirmekten keyif aldığını söylüyor, “Bu ev içeri girdiğim anda bana nasıl huzur veriyor bilemezsiniz” diye de ekliyor. Mutfakta yemekle uğraşırken, televizyonu hep açık oluyormuş.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışRutkay için Beagle cinsi köpeği Poker, evdeki en büyük neşe kaynağı.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışESİN MORALIOĞLU
Esin Moralıoğlu, iki yıldır evli olduğu eşi İshak Cerit’le yaşadığı Türkbükü’ndeki evinde, InStyle Home dergisini ağırladı

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışMoralıoğlu, özenle dekore ettiği bu şık evde son derece mutlu bir yaşam sürdürdüğünü söylüyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvin hemen her bölümünde çiftin fotoğrafları var.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEski manken evini anlatırken “Ev benim için nefes alabileceğim yer olmalı. Burası hareketin içinde olduğu kadar huzurlu ve sessiz aynı zamanda” diyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışGÜLBEN ERGEN
Gülben Ergen ve Mustafa Erdoğan çifti Bahçeköy’deki dört katlı orman evlerinin kapılarını İnstyle Home dergisine açtı.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışGülben Ergen ve Mustafa Erdoğan, Bahçeköy’e 3,5 yıl önce taşınmış. “Mustafa da ben de doğa içinde yaşamayı seviyoruz” diyen Ergen, evi inşaat halindeyken aldıklarını söyledi.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışGülben Ergen ve Mustafa Erdoğan çifti evlerinin bir yıl süren dekorasyonunu beraber yapmışlar. Evin en alt katında iki depo, yardımcı odaları ve Ergen’e ait bir makyaj odası bulunuyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışAna girişteki antreden salona geçiliyor. Mutfak ve misafir tuvaleti bu katta. Üç kanada ayrılan salon; yemek odası, oturma bölümü ve Mustafa Erdoğan’ın çalışma odasından oluşuyor. Üst katta, ebeveyn yatak odası ile beraber ortak bir kullanım alanına açılan toplam dört oda var. Bunlardan biri misafir odası, diğer iki oda ise Atlas ve ikizlere ayrılmış.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışÇocukların sağlığı için tüm sebze ve meyveler bahçedeki serada yetiştiriliyor. Ekim işleriyle Gülben Ergen, bizzat kendisi ilgileniyor.Küçük bahçeyi anlatırken; “İşin sırrı ailece bu seraya sevgi ve özenle bakmamızda saklı. Burada yetiştirdiklerimizi toplayıp yemek çok keyifli. Hele ki tüketen Atlas olunca… ‘Anneee patlıcanlar büyümüş hadi toplayalım,’ deyince seramızın mahsulleri bize daha da lezzetli geliyor. Bizim seramızda heyecan hiç bitmez. Zamanlama profesörü Mustafa’dır. ‘Ne ne zaman dikilir, ne sıklıkta sulanmalıdır’ iyi bilir. Pespembe çileklerden tutun da, kabak, patlıcan, semizotu, nane, maydanoz ve her türlü acı-tatlı biber var burada.” diyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışTUĞÇE GÜDER
Uğur Karas ve Tuğçe Güder çifti Yalova’daki Masal Köyü’nde bulunan evlerinin kapısını Ev-Bahçe dergisi için araladı.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışRüya evde kullanılan malzemelerin hepsi doğal… Ev, toprak yapısı sayesinde yazları serin, kışlarıysa sıcak oluyor. Duvarların nefes alabilmesi en önemli özelliklerinden.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışKalpli panjurlar, sandalyeler, deve kuşu yumurtalarından ışıklandırmalar, dere taşlarıyla süslü duvarlar… “Nasıl, nereden aklınıza geldi bunca şey Uğur Bey?” diye sorunca, içinden geldiğini ve hepsini baştan sona kendisinin tasarladığını anlatıyor. Evin içindeki her bir parça ekolojik yapısıyla tamamen uyumlu ve çoğu da sahibinin marifetli ellerinden çıkma…

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışBahçe işlerinden Tuğçe Güder sorumlu, tüm sebze ve meyveleri kendisi yetiştiriyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvin banyo kısmında yer alan lavabo bile ahşap…

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışYerlerde halı kullanmamış Tuğçe- Uğur çifti. Mutfak bölümü kırmızı buzdolabı ile hareketlendirilmiş.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışGeçtiğimiz aylarda bebekleri Evran’ı kucaklarına alan çift, “Evimiz bizim huzur bahçemiz ve bebeğimizi burada büyütmek istiyoruz” diyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışZUHAL OLCAY
InStyle Home dergisi, Zuhal Olcay’la Altunizade Mesa Konakları’ndaki evinde buluştu.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakış13 yıl önce yapılan sitenin içindeki apartman daireleri neredeyse birbirini hiç görmeyecek şekilde konumlanmış. Dört oda, bir salon, mutfak, iki banyodan oluşan ev 220 m2’lik bir kullanım alanına sahip…

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışSalonun ortasında antika piyano yerini almış. Olcay, günün son saatlerini burada geçiriyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvin dekorasyonunda onun kilometre taşlarına eşlik eden her güzel ayrıntıyı yakalamak mümkün. “Zevkim doğrultusunda döşedim burayı. Eve dekoratör girmedi” derken, evde en önem verdiği şeyin rahatlık olduğunun altını çiziyor. Pastel renklerin hakim olduğu salonda Necdet Kalay, Mustafa Ayaz, Enver Paşa’nın orijinal karakalem çizimleri, setlerden ve provalardan fotoğraflar, film afişleri dikkat çekiyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışOlcay, evde olduğu zamanlar üzerinde bir pijama altı, bir tişört, bir polar sabahlık ve ayaklarında çok sevdiği yün pofuduk çoraplarla miskinlik yapmaya bayılıyor. Antika eşyaların ağırlıkta olduğu çalışma odasının ise onun için ayrı bir önemi var.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEBRU AKEL
Ünlü sunucu Ebru Akel boğazın eşsiz manzarasına tanıklık eden ve 360 derece İstanbul’u izleme imkanı sunan evinin kapılarını Marie Claire Maison dergisine açtı.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışGüzel sunucu evinin dekorasyonu için eski sevgilisi Can Ateş’in kardeşinden yardım almış.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışEvin hemen her odasında pastel tonlar göze çarpıyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışAkel evini anlatırken, “Hayalimdeki ev yaşanan ev; içeri girdiğimde sıcaklığını hissettiğim yer. Konumu, manzarası önemli değil…” diyor.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışCamın hemen önünde yer alan kırmızı koltuk ve cam kenarındaki üç saksı evin ilk sakinleri…

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışYemek bölümündeki tablo İsmet Doğan’a ait.

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışBordo deri day-bed’in bulunduğu bölüm, Ebru Akel’in çalışma köşesi…

 

Ünlülerin ev dekorasyonlarına bakışSenaryolara burada çalışıyor, repliklerini burada ezberliyor

Yorumla