Düşük bütçe ile evinizi yenilemenin yolları

0
152

Evinizde yenilikler yapmak istiyorsunuz ama önceliğiniz bütçenin düşük olması mı? Yapılacak çokça yöntem mevcut. Üstelik uygulamaları da çok kolay!
Evde değişmesi gereken yerleri belirleyin, ihtiyaç malzemelerinizi tedarik edin ve kolları sıvayın. Düşük bütçe ile ev yenilemek sandığınızdan da kolay.

Plakaları kullanın

Duvar değişimlerini kırma ve boya işleri yapmadan, strafor duvar kaplama paneli ve ahşap parçalarla kaplamayı deneyin. Diğer yöntemlere göre daha zor fakat kesinlikle en şık seçimlerden biri.

Düşük Bütçe İle Evinizi Yenilemenin YollarıYüzeyleri kaplayın

Yapışkanlı folyo hayat kurtarır! Mutfak tezgahı, banyo ve mutfak dolap kapakları, beyaz eşya yüzeylerini dilediğiniz renk ve desenlerde onun sayesinde kullanabilirsiniz.

Düşük Bütçe İle Evinizi Yenilemenin YollarıBoyanın gücünü kullanın

Boya sadece duvarlarınız için değil. Mutfak dolaplarınızı, seramiklerinizi ve hatta ahşap zemini boya kullanarak yepyeni bir hale getirebilirsiniz.

Zeminde değişim

Zeminde taşları kırıp yerine yerine taş alıp döşemek yerine, PVC zemin kaplama kullanın. Uygulama ve kullanımı da oldukça basit üstelik.

Düşük Bütçe İle Evinizi Yenilemenin YollarıKüçük müdahaleler büyük değişimler

Mutfak ya da banyo bataryalarınızı değiştirin örneğin. Dolap kapaklarının kulpları da olabilir. Ufak değişim deyip geçmeyin, yeni bir görüntü ve tazelik mutlaka görüntüye dahil olacaktır.

Süslemeyi atlamayın

Oymalı çerçeve, strafor süs ve kartonpiyer kullanarak evin içinde dekoratif anlamda oldukça farklı uygulamalar yapabilirsiniz. Boyayıp duvar ya da tavana yapıştırın. Çerçeveleri dolap kapaklarında süsleme olarak değerlendirin.

Yorumla