Oyun dünyasından çok iyi grafiklere sahip 20 oyun

0
177

Gelişen teknoloji ile yeni nesil video oyunları da gerçeğe yakın grafik vermeye başladılar. Yeni nesil oyuncu kitlesinin birçoğu artık genel olarak oynanış ve hikaye’ye bakmazsızın grafiğe yöneldikleri apaçık ortada. Artık birçok oyun yapımcısının hedefi CGI grafik kalitesine ulaşmak. Galerimizde ki bazı oyunların ne kadar puanları düşük olsa da grafik konusunda aşmış oyunlar. Hadi gelin beraber bakalım.
Eğer oynadığınız oyunlarda grafiklere çok önem biriyseniz, bu oyunların hepsini gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

20. Alien: Isolation

En iyi grafiklere sahip bilgisayar oyunları - Alien: Isolation Listenin 20 numarasında 2014’ün sonlarında çıkışını yapmış çok başarılı bir korku oyunu olan Alien: Isolation var.

19. Mortal Kombat X

En iyi grafiklere sahip bilgisayar oyunları - Mortal Kombat XMortal Kombat 9. oyunuyla yavaş yavaş artık grafiklere önem verdiğini göstermişti. Bu sene çıkışını yapan Mortal Kombat X’in grafikleri özellikle 4K’da bir dövüş oyununa göre muhteşem görünüyor.

18. Hitman: Absolution

En iyi grafiklere sahip bilgisayar oyunları - Hitman: AbsolutionHitman: Absolution çıkalı 3 yıl olsa da 4k çözünürlükte birçok oyuna taş çıkartacak grafiklere sahip bir oyun. Özellikle de kalabalık ortamlarda oyunun muhteşem gözüktüğünü söylemek lazım.


17. Tomb Raider: Definitive Edition

En iyi grafiklere sahip bilgisayar oyunları - Tomb Raider: Definitive Edition Lara Croft’u bu kadar hiç bu kadar net ve gerçekçi görmemiştik.


16. The Order 1886

En iyi grafiklere sahip bilgisayar oyunları - The Order 1886 The Order 1886 bazı oyuncular tarafından sevilse de bazı oyunculardan çok eleştiri almıştı. Yine de PS4’ün Exclusive oyunu olan The Order’ın grafikleri çok iyiydi.

15. God of War III Remastered

En iyi grafiklere sahip bilgisayar oyunları - God of War III Remastered
God of War’un 3. oyunu PS4’de bir başka gözüküyor.


14. Max Payne 3

En iyi grafiklere sahip bilgisayar oyunları - Max Payne 3Max Payne 3 ilk çıktığı zamanda grafikleri ile birçok kişinin ağzını açık bırakmıştı. Üstünden neredeyse 3 yıl geçmesine rağmen hala grafikleri şaşırtıcı derecede çok iyi. Grafikler ultra ve çözünürlük 4k’ya alınırsa dudak uçuklatacak cinsten bir oyun.


13. The Last of Us Remastered

En iyi grafiklere sahip oyunlar - The Last of Us RemasteredPS4’ün gerçek gücünü gösteren bir oyun. Hikayesi ve oyunun işleyişi de mükemmel diyebiliriz. PS3’de bile harika görünen bir oyundur.

12. Forza Motorsport 6

En iyi grafiklere sahip oyunlar - Forza Motorsport 6Xbox’ın Halo ve Gears of War ile beraber en sağlam serisi olan Forza’nın grafiklerine diyecek fazla bişey yok. Oyunda ki grafiğin yanısıra arabaların motor sesleri de bir o kadar gerçekçi.


11. Dragon Age: Inquisition

En iyi grafiklere sahip oyunlar - Dragon Age: InquisitionBioWare tarafından geliştirilen ve yayımcılığını EA’nin yaptığı Dragon Age: Inquisition bir RPG oyunu olmasına rağmen muhteşem grafiklere sahip.


10. Batman: Arkham Knight

En iyi grafiklere sahip oyunlar- Batman: Arkham KnightArkham Knight her ne kadar konsollar da sıkıntı çıkarmasa da PC oyuncularını çileden çıkarmıştı ve çıkarmaya da devam ediyor, fakat grafiklerine kimsenin laf etmemesi gerek sanırım.


9. Battlefield 4

En iyi grafiklere sahip oyunlar - Battlefield 4Grafik denilince akla gelen ilk oyunlardan birisi Battlefield serisi. Oyun gücünü Frostbite 3 grafik motorundan alıyor.


8. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

En iyi grafiklere sahip oyunlar - Metal Gear Solid V: The Phantom PainGalerimizin en yeni oyunu olan MGS V: The Phantom Pain Full HD’de bile grafikleri üst düzey ve çok güzel bir oyun deneyimi sunuyor. Ayrıca 4k’da müthiş göründüğünü söylemek gerek.


7. The Witcher 3: Wild Hunt

En iyi grafiklere sahip oyunlar - The Witcher 3: Wild HuntBir açık dünya RPG oyununa göre böyle üst düzey grafik koymak. Fazla söze gerek yok, CD Projekt RED’i tebrik ediyorum.

6. Far Cry 4

En iyi grafiklere sahip oyunlar - Far Cry 4Far Cry 4’ün grafikleri Full HD’de bile o kadar iyiydi ki sanki vahşi bir hayatta siz hayatta kalmaya çalışıyordunuz. Ultra ve 4k’da yuh dedirtecek grafiklere sahip.


5. Metro Redux

En iyi grafiklere sahip oyunlar - Metro ReduxMetro’nun grafikleri 4k’da gerçeğe yakın bir deneyim yaşatıyor. Çevre tasarımlarının üst düzey olduğunu belirtmek gerek.


4. Assassin’s Creed: Unity

En iyi grafiklere sahip oyunlar - Assassin's Creed: UnityUbisoft’un şimdilik en iyi grafiğe sahip oyunu olan AC: Unity’de 4k ve Ultra ayarlarda Paris’de bulunan bütün yapıların en ince ayrıntılarına kadar tasarlandığını görebilirsiniz.


3. Grand Theft Auto V

En iyi grafiklere sahip oyunlar - Grand Theft Auto VGTA V 4K ve Full HD bir yana bırakıyorum, normal ayarlarda muhteşem gözüken bir oyun. Belirtmem gerek 4K ve Ultra ayarlarda tek ekran kartı ile 60 FPS’de oynamak imkansız.


2. Crysis 3

En iyi grafiklere sahip oyunlar - Crysis 3CryEngine 3’ün gücünü arkasına alan Crysis 3’ün muhteşem gözüktüğünü herkes biliyordur.


1. Ryse: Son of Rome

En iyi grafiklere sahip oyunlar - Ryse: Son of RomeListenin 1 numarasında çoğu kişinin tahmin ettiği gibi Ryse: Son of Rome var. Ultra ayar ve Full HD’de bile birçok PC’nin zorlandığı Ryse’ı eğer 4k, Ultra ayarlarda açarsanız, yok artık dedirtecek grafiklere sahip olduğunu göreceksinizdir.

Yorumla