Televizyon dizilerinin meşhur ettiği güzeller

0
178

ONLARI TV DİZİLERİ MEŞHUR ETTİ
Beyazcamdaki yerli dizi modası bütün hızıyla devam ediyor. Haftanın hemen her günü, birbirinden iddialı kadrolara sahip olan diziler arasında reyting savaşları yaşanıyor. Tutulmayan diziler yerlerini yenilerine bırakıyor. Ama dizi piyasasında değişmeyen bir kural var. Her dizi kendi yıldızını yaratıyor. İşte TV dizilerinin iddialı oyuncu kadroları arasından sıyrılıp milyonlarca kişinin beğenisini kazanan, diziler sayesinde ünlenen genç yıldızlar.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN
TV’deki ilk önemli çıkışını Çağan Irmak’ın yönettiği Çemberimde Gül Oya dizisiyle yaptı. Daha sonra Ihlamurlar Altında geldi. Ardından Asi’de başrol oynadı.

SEDEF AVCI
TV seyircisinin aşina olduğu bir yüzdü. Ama yıldızı Menekşe ile Halil adlı dizide parladı.

FAHRİYE EVCEN
Yaprak Dökümü adlı dizi ile ilk kez kamera karşısına geçti. Kendisinin bile beklemediği bir üne kavuştu. Evcen “Yerli Monica Bellucci” olarak tanınıyor.

BERRAK TÜZÜNATAÇ
Magazin basını önceleri onunla sadece “güzel ve sosyetik bir genç kadın’ olduğu için ilgileniyordu. Ama daha sonra rol Ödünç Hayat ve Affedilmeyen adlı TV dizilerinin yanısıra Organize İşler ve Beyza’nın Kadınları gibi sinema filmlerinde bu alanda da yeteneği olduğunu kanıtladı. Daha sonra Elveda Rumeli’deki performansıyla göz dolduruyor.

BEREN SAAT
Bir TV yarışmasında derece kazanarak kamera karşısına geçti. Aşka Sürgün onu milyonlarla tanıştıran ilk dizi oldu. Sonrasında Hatırla Sevgili adlı dizide rol aldı.

BERGÜZAR KOREL
Kurtlar Vadisi Irak adlı sinema filmiyle kamera karşısına geçti. Ama asıl büyük çıkışını Binbirgece adlı diziyle yaptı.

DENİZ ÇAKIR
TV seyircisi onun yüzüne aşinaydı ama asıl büyük çıkışını Yaprak Dökümü ile yaptı.

NURGÜL YEŞİLÇAY
Genç kuşak yıldızlar içinde en çok dikkat çekeni… İkinci Bahar dizisi onun kariyerinin başlangıcı oldu. Hem güzelliği hem de oyun gücüyle dikkat çekti, hatta Türkan Şoray’ın tahtına aday gösterildi. Şimdi hem sinema hem de televizyonda başarılı bir şekilde kariyerini sürdürüyor.

Yorumla