Pikniğe gidecekler için ihtiyaç rehberi

0
621

Piknik yapmak için en güzel zamanlar. Günler uzadı, yağışlar azaldı, hava ne çok soğuk, ne de bunaltacak kadar sıcak. Ama öyle hazırlıksız yola çıkmak olmaz. Termos, soğutucu, piknik sepeti, plastik tabak, çatal, bıçak almak lazım. Mağazalarda bu ürünlerin pek çok çeşidini, farklı fiyatlarla bulabilirsiniz.

Sıcak yaz günlerinin olmazsa olmaz aktivitelerinden biri piknik yapmaktır. Pikniğinizi ister deniz kenarında, ister ormanda yapın; yanınıza almanız gereken eşyalar neredeyse bellidir. Ancak tüm detayları gözden geçirip hiçbir şeyi ıskalamamak da önemli. Sizin için hazırladığımız piknik önerileri listesi ile ailece ya da arkadaşlarınızla çıktığınız pikniği çok daha konforlu kılıp doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Öncelik Pişirme Gereçleri
Piknik dendiğinde sizin de aklınıza gelen ilk şey mangalsa yanınıza almanız gereken ilk şey bellidir. Tabii mangal yaparken yardımcı olacak şiş, maşa gibi servis gereçleri. Mangal yakmak için kömür veya çırayı unutmamakta da fayda var. Tabii piknik anlayışınız daha hafif atıştırmalıklar hazırlayarak, doğada vakit geçirmekse ev yapımı sandviçler, yaz meyveleri ve içeceklerinizi hazır etmelisiniz. Yiyecekleri yerleştireceğiniz sağlıklı kaplar ve sepet de pikniğin en önemli eşyalarından.

İçecekleri Unutmayın
Yaz aylarının en önemli ihtiyaçlarından olan portatif soğutucular hem pikniğe giderken hem de uzun yolculuklarınızda içeceklerinizin soğuk kalmasını sağlıyor. Kişi sayısına göre farklı boyutlarda bulabileceğiniz portatif soğutucular sadece içecekler için değil, pişirmek üzere aldığınız etler için de önemli bir koruyucu. Buna ek olarak termos seçeneklerine de göz gezdirebilir, yanınıza çaydanlık ya da cezve alarak mangal ateşinde ağır ağır çay ve kahve pişirebilirsiniz.

Sofra Düzeni Önemli
Piknikte rahatınızdan ödün vermemek için açılıp kapanabilir sandalye ve masalardan edinmeyi düşünebilirsiniz. Ancak çimenlere sere serpe uzanmak da bir seçenek tabii. Sıra sofrayı donatmaya geldiğindeyse leke yapmayacak masa örtüsü ve Amerikan servis modellerine bakabilir, birbirinden şık ve sağlıklı saklama kapları için Tupperware ürünlerine göz gezdirebilirsiniz.

Doğanın Keyfini Çıkarma Zamanı
Yemekler yendi, sofralar toplandı. Sıra geldi doğanın tadını doyasıya çıkarmaya. Kimileri için uzanıp doğadaki seslerin dinlenebileceği bir hamak, pikniğin olmazsa olmazıyken kimileri de müziği doğaya taşımak ister. Bunun için hemen her yere götürebileceğiniz bluetooth hoparlör modellerine göz atabilirsiniz. Ayrıca kalabalık gruplar için yakar top, voleybol gibi oyunlar da çok keyifli olabilir. İp atlamak, bisiklete binmek, kağıt oyunları, tavla gibi oyunlar oynamak da piknikte yapabileceğiniz aktiviteler arasında.

Yorumla