8. Sınıf Matematik Konuları

0
56

Liseye hazırlık sürecinde 8. sınıf matematik konuları büyük öneme sahiptir. Bu konuların her birini en iyi şekilde öğrenmeniz, liseye giriş sınavındaki başarı oranınızı doğrudan etkileyecektir. Bundan dolayı konuların akılda kalıcı olması adına, sürekli pekiştirici çalışmalar yapmanız gerekir. Bunun için ise konu anlatımı ve soru bankası kaynaklarından, eğitim video içeriklerinden yardım alabilirsiniz. Ancak bu amaçla tercih edeceğiniz tüm kaynakların özenle hazırlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Her biri anlaşılır dille ifade edilmiş ve sınava yönelik hazırlanmış olmalıdır.

8. sınıf matematik konuları içerisinde çeşitli formüllerin yer almasından dolayı kaynakların bunlara dair ipuçlarını da içermesi beklenir. Özellikle matematik ve geometri derslerinde çok sayıda önemli bilginin yer alması aklınızda karışıklığa yol açabilir. Bunu önlemek adına 8. sınıf matematik konuları için özel zaman ayırmanız gerekebilir. 8 sınıf matematik konuları için ders anlatım videolarından destek almak isterseniz, Tonguç Akademi sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://www.tongucakademi.com/dersdetay/matematik/36

8. Sınıf Çarpanlara Ayırma Konu Anlatımı

8. sınıf matematik dersi içerisinde çarpanlara ayırma konu anlatımı haricinde katlar ve üslü ifadeler, karekök, olasılık ve cebirsel ifadeler, doğrusal denklemler ve eşitsizlikler, üçgenler ve eşlik benzerlik, geometrik cisimler ve dönüşüm geometrisi gibi konular da yer almaktadır. Bunların her biri ayrı ayrı önemli olup özellikle çarpanlara ayırma konu anlatımı kısmını eksiksiz şekilde halletmeniz ileri sınıflarda alacağınız matematik dersinde sizin için kolaylık sağlayacaktır.
8.sinif matematik konularıÇarpanlara ayırma konu anlatımı içerisinde çarpan bulma ve asal çarpanlara ayırma gibi başlıklar görebilirsiniz. Bunlara çalışırken önemli noktaları not etmeli ve daha sonra onları tekrar etmelisiniz. Eğer bunu yapmak sizin için zor oluyorsa çarpanlara ayırma konu anlatımı videolarını izleyerek istediğiniz noktayı işaretleyebilir, anlamadığınız yerleri tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Böylece konuyu akılda kalıcı şekilde öğrenmeniz daha kolay olacaktır. Doğru planla ilerlediğinizde çarpanlara ayırma konusu en sevdiğiniz konular arasında yerini alacaktır.
8.sinif matematik konuları

8. Sınıf Matematik Karekök

8. sınıf matematik konularından biri olan karekök geniş bir içeriğe sahiptir. Kareköklü ifadelerin çok sayıda soru tipinin olması öğrencilerin bu konuyu tüm ayrıntılarıyla bilmesini gerekli kılar. Bu amaçla konuya daha kapsamlı şekilde baktığınızda tam kare sayıların karekökü, karekök bulma, tam kare olmayan sayıların karekökü, a kök b gösterimi, kök içine alma ve sıralama, kareköklü sayılarda çarpma ve bölme, kökten kurtulma, kareköklü sayılarda toplama ve çıkarma, ondalık kesirlerin karekökleri gibi konu başlıklarını görebilirsiniz. Bu konuları öğrendiğinizde sınavlarda çıkan kareköklü ifadeler soru örneklerine de bakmanız öğrendiğiniz bilgileri kullanabilmenize yardımcı olacaktır. Tonguç Akademi hazırladığı eğitim videoları ile tüm konuları öğrenmenizde size fayda sağlayacaktır.

Yorumla