Kahve falına bakmanın incelikleri

0
790

Kahve Falına Bakmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Kahve içerken içindeki telve miktarına çok özen göstermeniz gerekir. Kahvenin telvesi ne az ne de fazla olmalı, telvenin azı da çoğu da olumsuz sonuç verir. Fincanın içinde istenilen düzgünlükte şekil oluşmamasına sebep olur. Onun için fincana konacak kahve miktarına dikkat edin.
• Kahve içimi sırasında, fincanla içilen kahvenin fincanı hep aynı yerden içecek şekilde tutulur. Dudak fincanın aynı yerine değdirilerek kahve içilir.
• Fincandan içilen kahvenin telvesi ne fazla sulu ne de fazla kuru kalmamasına dikkat edin.
Kahvenin telvesinin normalden biraz daha şekerli olması gerekir.
• Tabak fincanın üstüne kapatılır. Dilek tutulduktan sonra. Fincan bir defada tabakla beraber ters olarak çevrilir. Çevirmeden önce fincanı hafifçe sallamalısınız. Bir fincanda sadece bir dilek tutulur.
• Fincanın dibi ve tabak soğumadan kesinlikle açılmaz.
• Soğuma işlemi gerçekleştikten sonra fincan kaldırılır. Önce fincandaki fala sonra da tabaktaki fala bakılır.
• Fal bakıldıktan sonra fincan tabaktan ayrı yere bırakılır. Eğer fincan kapatılırsa fal bozulmuş olur.

SadeceOn sizin için en yetenekleri fal bakan kişileri bir araya getiriyor. Sadece 10 liradan başlayan ekonomik fiyatlarla siz de kahve falınızı yorumlatmak istemez misiniz? Sen de hemen Sadeceon ile online kahve fal baktır ve telvelerinin anlamını öğren. Kahve falı bakma konusunda yeteneğim var diyorsanız sitemize ücretsiz üye olarak yeteneğinizi alıcılarla buluşturabilirsiniz. SadeceOn güvencesinde fal bakmanın ya da falınıza baktırmanın keyfini yaşayın!

Ne Zaman Ve Kimlerin Falına Bakılır. Fal bakmanın püf noktaları
• Gece kesinlikle kahve falına bakılmaz.
• Fal bakılacağı zaman kahvenin tek kişilik pişirilmesi şarttır.
• Olur olmaz yerde rastgele kişilere kahve falı bakılmaz.
• Karşınızdaki kişinin fala inancı yoksa, art niyetliyse falına bakmayınız.
• Fincanda çıkan fal eğer tabakta çıkmıyorsa o fala bakmak doğru değildir.
• Bir fincandan fala bir kişiden fazlası bakmamalıdır. Yoksa uğursuzluk getirir.
• Fal bakan kişinin temiz kalpli olması şarttır. Art niyetli kötü kimselere fal baktırmak doğru değildir. Aksi taktirde uğursuzluk gelir. Zaten falda yanlış çıkar.
• O gün fal bakılan fincan ve tabak ikinci bir fal bakımı için kesinlikle kullanılmamalıdır.

Fincan Falına Nasıl Bakılır Fincan falına nasıl bakılır
• Fincan saptan başlayan hayali bir kutup ve ekvator çizgisi ile ikiye bölünüp dört parça elde edilir.
• Fincana ve tabağa bakılmasında görüntüyü dört eşit parçaya bölerek soldan sağa doğru bir yön izlenir. • Bakılacak fincanı ya da tabağı ortadan enlemesine bir çizgi ile gözünüzle işaretleyerek kesin, daha sonra yine gözünüzle işaretleyerek boylamasına kesin böylece dört eşit parçaya bölünmüş olacaktır. Üst noktayı saatin 12’sı olarak kabul edebilirsiniz ve 3, 6 ve 9 diyerek tekrar 12’ye gelebilirsiniz.
• Şekiller enlemesine çizginin üst tarafında iyiliğe kuvvetli belirtilere, alt tarafında ise kötülüğe ancak kuvvetsiz belirtilere yorumlanır.
• Şekiller boylamasına çizginin sağ tarafında bulunmaları iyiliği sol tarafında bulunmaları kötülüğe yorumlanır.

Başka Bir Görüş Açısı:
• Hayali kutup çizgisi sağında kalan şekiller iyi semboller olarak yorumlanır.
• Hayali kutup çizgisi solunda kalan şekiller kötü semboller olarak yorumlanır.
• Hayali ekvator çizgisi üstünde kalan şekiller için olaylar çok kısa zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılır.
• Hayali ekvator çizgisi altında kalan şekiller için olaylar daha uzun zaman içinde gerçekleşecek demektir.

Tabak Veya Fincan Falına Bakarken Dikkat Edilmesi Gereken Bilgiler Şekiller ilk önce birbirinden ayrı olarak, daha sonra da birbirleriyle ilişki kurularak yorumlanır. kahve ve fincan falına nasıl bakılır
• Tabağa bakıldığında tabakta telve kalmaması gerekir. Eğer tabağa bakıldığında kahve damlarsa o fal bozulmuş olur.
• Fal yorumlayacak kişinin hayalde canlandırma yeteneğinin iyice gelişmiş olması gerektiğine ve sembolleri sağlıklı tanımlama becerisine sahip olması gerekir.
• Kahve falına baktığınız kişi hakkında bilinçaltınızdaki mesajları hatırlayın.
• Falına baktığınız kişi ile fincandaki şekiller arasında ilgiyi derhal kurarak en kısa zamanda benzetmenizi sonra da yorumunuzu yapınız.
• Fincandaki şekiller birçok şeye benzeyebilir, siz yoruma en uygun şekli seçiniz.
• Faldaki şekillerin yorumunun ne sizi ne de falına baktığınız kişiyi aşın üzmesine veya sevindirmesine izin vermeyin nihayet fal olduğunu unutmayın.

Fincan Falının Yorumlanması
Kahve falı nasıl yorumlanır Fincanın dibindeki telvenin ve kenarlarındaki telve kalıntılarının açık bir renk tonu çizmesi halinde bazı isteklerinizin gerçekleşeceğine yorumlanır.

Telve fincan dibinde bir tümsek oluşturmuşsa sıkıntılarınız var demektir, ancak bu tümsek kenarlara doğru giderek zayıflıyorsa sıkıntıların geçici olacağına işarettir. Gözünüzün önüne saati getirerek baktığınızda telvedeki tümsek fincanın kenarlarında hangi yöne yakınsa yapacağınız yorumlarda sıkıntı var anlamına gelir.

Kahve fincanı saat yönüne doğru yavaş yavaş Çevrilerek fincan kenarları yorumlanmaya başlar. Telvenin damar şeklindeki bıraktığı izler yol anlamına gelir. Örnek olarak; saat 10 yönünde bir kısa bir uzun yol var, kısa yol izi yakın zamanda bir yola çıkacağınıza yorumlanır. Eğer yolun orta yerinde minik bir telve tümseği varsa ve yol bu tümsekten sonra da devam ediyorsa, o zaman yolculuğunu daha sonra gerçekleşeceğine yorumlanır. Eğer tümsek yolun sonunda ise, çıkacağınız yolculuktan kısmetle döneceğinize yorumlanır. Bu arada yolun uzunluğu kısmete ne zaman kavuşacağınıza dair ayrı bir işaret teşkil eder. Fincanı döndürmeye devam ettiğimizde iki insan gölgesi görüyorsunuz bunların kadın ya da erkek olduğunu tanımladıktan sonra bu kişilerin tarifine en uygun ve yakın zamanda ilişkide bulunduğunuz ya da uzun zamandır görmediğiniz ancak tanıma uygun olarak yorumladığınız kişi ile bir bağlantınız olacağı anlamına gelir. Tabi bu kişilerden biri siz ya da varsa eşiniz ya da sevgiliniz de olabilir.

Kahve falına nasıl bakılır Bir önceki yol yorumuna dönersek bu kişi ya da kişilerle yapacağınız bir yolculuk anlamına gelebilir. Eğer gölgeler birbirlerine bakar durumda iseler o kişilerin bir konuda hemfikir oldukları anlamına gelir. Eğer gölgeler ters istikamette duruyorsa yapılan yolculuktan sonra bir konuda anlaşmazlığa düşeceğiniz anlamına gelir.

Bu böylece fincan saat yönüne doğru çevirerek gölgeleri yorumlayarak devam eder.

Değişik Bir Yorum
Şimdi şekillerin üzerinde durarak yorumlarımızı sürdürüyoruz. Hemen sol tarafta bir kısa, diğeri uzun iki yol var. Bu yollardan uzunu, tam orta yerinde kapanmış, fakat sonradan açılarak devam etmiş. Bu taktirde yolu yaptıktan sonra bir kısmet alıyorsunuz. Kısmetin elinize çabuk geçip geçmemesi yolun kısalık ve uzunluğuyla orantılıdır.

Fincanı biraz daha döndürüp inceliyoruz. Uzun boylu bir insanla kısa boylu, şişmanca bir kadın şekli görüyoruz. Diyelim ki siz uzun boylu bir erkeksiniz. Eğer bu iki şekil yan yana duruyorsa, eğer aileniz içinde ya da tanıdıklarınız arasında o şekle benzetebileceğiniz biri varsa, o kimse ile birlikte bir işiniz var demektir. Bir önceki yorumda yoldan söz etmiştik. Yorumlarımız bir önceki şeklin devamı olduğu için, demek ki bu kadınla müştereken yapacağımız işte yüz yüze duruyorsanız, o kimse ile yüz yüze gelip konuşuyorsunuz demektir. Eğer birbirinize arkanız dönükse, yolu aldıktan sonra başardığınız işte onun desteğini görmüyorsunuz.

Kahve falına nasıl bakılır Fincanı biraz daha çevirdik ve bir yumurta şekil gördük. Bu şekil büyük bir kısmet demektir. Ancak yumurtanın küçük ya da büyük oluşu kısmetin büyüklüğünü ve küçüklüğünü gösterecektir. Yumurtayı inceliyoruz. Yumurtanın yarısı tam oluşmuş, yarısı ise belirsiz. Şu halde, bir kısmet alacaksınız, fakat bu kısmetin geliş şekli ve zamanı belirsizdir. Yumurta şeklinin hemen yamacında bir de kuş var. Bu takdirde, alacağınız kısmet kuşun hemen ağzında demektir. Kuş da süratli bir hayvan olduğu için, bu kısmeti çok yakın bir zamanda alacaksınız demektir. Ancak kuşun hemen arkasında da bir masa görüyorsunuz. Bu taktirde bu kısmet bir anlaşma sonunda gelecektir. Masanın arkasından da bir kapı görünüyor. Bu taktirde bu kısmeti de devlet kapısından alacaksınız demektir.

kahve falına bakmakGörülüyor ki, yapılan bütün yorumlar şekillerle birbirini izlemektedir. Şu halde, fincan falı bakarken şekilleri çok dikkatle inceleyecek daha önce verdiğimiz telve şekillerine benzetmeye çalışacaksınız. Şekil tam benzemeyebilir, ama andırabilir. Bu taktirde de hiç çekinmeden verdiğimiz şekildeki yorumu yapabilirsiniz. Fal bakarken konuşma tekniğini, dinleyeni kendinize bağlamayı unutmamalısınız.

Erkek olsun kadın olsun, bir toplantıda muhakkak fal baktırmak isteyenler çıkacaktır ve siz bu toplantının gözbebeği olacaksınız.

İyi bir fal bakmak için şekillerin ezberlenmesi ve tecrübe niteliğinde fal bakılması önemle önerilir. Bu taktirde büyük bir alışkanlık elde edebilirsiniz.

Yorumla